It’s back! All the runners and riders in the 2022 North Wales Cricket League season

2021 Premier Division champions St Asaph

NORTH WALES CRICKET LEAGUE DIVISIONAL LINE-UPS 2022

PREMIER DIVISION

Bangor 1st XI
Brymbo 1st XI
Gresford 1st XI
Llandudno 1st XI
Llay Welfare 1st XI
Menai Bridge 1st XI
Mochdre 1st XI
Mold 1st XI
Northop 1st XI
Pontblyddyn 1st XI
Pwllheli 1st XI
St Asaph 1st XI

DIVISION ONE

Abergele 1st XI
Bangor 2nd XI
Buckley 1st XI
Connah’s Quay 1st XI
Conwy 1st XI
Denbigh 1st XI
Dolgellau 1st XI
Gwersyllt Park 1st XI
Halkyn 1st XI
Hawarden Park 1st XI
Llanrwst 1st XI
Marchwiel and Wrexham 1st XI

DIVISION TWO

Bersham 1st XI
Bethesda 1st XI
Carmel & District 1st XI
Clwb Criced Caernarfon 1st XI
Gresford 2nd XI
Hawarden Park 2nd XI
Menai Bridge 2nd XI
Mochdre 2nd XI
Mold 2nd XI
Northop 2nd XI
Ruthin 1st XI
St Asaph 2nd XI

DIVISION THREE

Abergele 2nd XI
Bethesda 2nd XI
Brymbo 2nd XI
Buckley 2nd XI
Connah’s Quay 2nd XI
Conwy 2nd XI
Denbigh 2nd XI
Gwersyllt Park 2nd XI
Mynydd Isa & Maeshafn 1st XI
Pontblyddyn 2nd XI
PwllhelI 2nd XI
Ruthin 2nd XI

DIVISION FOUR

Bersham 2nd XI
Carmel & District 2nd XI
Corwen 1st XI
Dolgellau 2nd XI
Halkyn 2nd XI
Hawarden Park 3rd XI
Llandudno 2nd XI
Llanrwst 2nd XI
Llay Welfare 2nd XI
Marchwiel and Wrexham 2nd XI

SUNDAY EAST DIVISION

Bersham
Brymbo
Buckley
Connah’s Quay
Hawarden Park
Mold
Northop
Northop Hall
Pontblyddyn

SUNDAY WEST DIVISION

Bangor
Carmel & District
Colwyn Bay
Conwy
Llandudno
Menai Bridge
Mochdre

FIXTURES

SATURDAY, APRIL 23 (all 12 noon starts)

PREMIER DIVISION
Bangor 1st XI v Northop 1st XI
Llay Welfare 1st XI v Mold 1st XI
Menai Bridge 1st XI v Llandudno 1st XI
Mochdre 1st XI v Gresford 1st XI
Pontblyddyn 1st XI v Pwllheli 1st XI
St Asaph 1st XI v Brymbo 1st XI

DIVISION ONE
Buckley 1st XI v Conwy 1st XI
Connah’s Quay 1st XI v Hawarden Park 1st XI
Denbigh 1st XI v Abergele 1st XI
Gwersyllt Park 1st XI v Dolgellau 1st XI
Halkyn 1st XI v Bangor 2nd XI
Marchwiel and Wrexham 1st XI v Llanrwst 1st XI

DIVISION TWO
Bersham 1st XI v St Asaph 2nd XI
Bethesda 1st XI v Clwb Criced Caernarfon 1st XI
Gresford 2nd XI v Mochdre 2nd XI
Hawarden Park 2nd XI v Menai Bridge 2nd XI
Mold 2nd XI v Carmel & District 1st XI
Northop 2nd XI v Ruthin 1st XI

DIVISION THREE
Abergele 2nd XI v Denbigh 2nd XI
Brymbo 2nd XI v Bethesda 2nd XI
Conwy 2nd XI v Connah’s Quay 2nd XI
Mynydd Isa & Maeshafn 1st XI v Buckley 2nd XI

DIVISION FOUR
Corwen 1st XI v Dolgellau 2nd XI
Hawarden Park 3rd XI v Llanrwst 2nd XI
Llandudno 2nd XI v Llay Welfare 2nd XI

SUNDAY, APRIL 24 (all 12 noon starts)

DIVISION THREE
Pwllheli 2nd XI v Gwersyllt Park 2nd XI
Ruthin 2nd XI v Pontblyddyn 2nd XI

SUNDAY EAST DIVISION
Bersham 3rd XI v Hawarden Park 4th XI
Brymbo 3rd XI v Northop Hall 4th XI
Connah’s Quay 3rd XI v Mold 3rd XI

SUNDAY WEST DIVISION
Colwyn Bay 3rd XI v Mochdre 3rd XI
Conwy 3rd XI v Carmel & District 3rd XI
Llandudno 3rd XI v Menai Bridge 3rd XI

Copyright Dave Jones © All rights reserved. CoverNews by AF themes.
%d bloggers like this: