North Wales cricket fixtures – Saturday and Sunday, July 10-11

Key batsman Matty Ryan has an important weekend coming up with St Asaph who play at home in the North Wales Premier Division and Welsh Cup. Picture: ANDRE PEPPER, EVENTPHOTOWALES

NORTH WALES CRICKET FIXTURES

SATURDAY, JULY 10

ICON SPORTS NORTH WALES CRICKET LEAGUE

PREMIER DIVISION (12 noon)
Brymbo v Llandudno, Gresford v Llay Welfare, Menai Bridge v Denbigh, Mochdre v Northop, Pwllheli v Bangor, St Asaph v Conwy.

DIVISION ONE (12 noon)
Bangor 2nd XI v Hawarden Park, Connah’s Quay v Abergele, Dolgellau v Bethesda, Gwersyllt Park v Mold, Llanrwst v Halkyn, Ruthin v Pontblyddyn.

DIVISION TWO (12 noon)
Bersham v St Asaph 2nd XI, Denbigh 2nd XI v Menai Bridge 2nd XI, Llay Welfare 2nd XI v Gresford 2nd XI, Marchwiel and Wrexham v Carmel & District, Mold 2nd XI v Buckley, Northop 2nd XI v Mochdre 2nd XI.

DIVISION THREE (12 noon)
Abergele 2nd XI v Connah’s Quay 2nd XI, Clwb Criced Caernarfon v Pwllheli 2nd XI, Conwy 2nd XI v Gwersyllt Park 2nd XI, Hawarden Park 2nd XI v Brymbo 2nd XI, Pontblyddyn 2nd XI v Corwen.

DIVISION FOUR (12 noon)
Bethesda 2nd XI v Dolgellau 2nd XI, Carmel & District 2nd XI v Marchwiel and Wrexham 2nd XI, Halkyn 2nd XI v Llanrwst 2nd XI, Llandudno 2nd XI v Hawarden Park 3rd XI, Mynydd Isa & Maeshafn v Ruthin 2nd XI.

LIVERPOOL AND DISTRICT COMPETITION

1st XI FIRST DIVISION (12 noon)
Colwyn Bay v Newton-le-Willows, Northop Hall v Fleetwood Hesketh.

1st XI SECOND DIVISION (12 noon)
Prestatyn v Wavertree

2nd XI FIRST DIVISION (12 noon)
Highfield 2nd XI v Colwyn Bay 2nd XI, Wavertree 2nd XI v Northop Hall 2nd XI.

2nd XI SECOND DIVISION (12 noon)
Fl
eetwood Hesketh 2nd XI v Prestatyn 2nd XI

SHROPSHIRE COUNTY CRICKET LEAGUE

DIVISION ONE (12 noon)
St Georges 1st XI v Chirk 1st XI

DIVISION SEVEN (12 noon)
Chirk 2nd XI v Albrighton 2nd XI

SUNDAY, JULY 11

WELSH CRICKET CUP – NORTH ZONE 2 (1 pm)

St Asaph v Colwyn Bay

ICON SPORTS NORTH WALES LEAGUE

DIVISION TWO (12 noon)
Carmel v Llay Welfare 2nd XI.

SUNDAY EAST DIVISION (12 noon)
Brymbo 3rd XI v Northop 3rd XI, Buckley 3rd XI v Mold 3rd XI, Connah’s Quay 3rd XI v Hawarden Park 4th XI, Northop Hall 4th XI v Bersham 3rd XI.

SUNDAY WEST DIVISION (12 noon)
Bangor 3rd XI v Mochdre 3rd XI, Llandudno 3rd XI v Colwyn Bay 3rd XI, Menai Bridge 3rd XI v Carmel & District 3rd XI.

Copyright Dave Jones © All rights reserved. CoverNews by AF themes.
%d bloggers like this: