North Wales cricket fixtures – Saturday, May 15 and Sunday, May 16

Isaac Allen will look to continue his tremendous form for Mold 1st XI at Pontblyddyn

North Wales cricket fixtures – Saturday, May 15

Icon Sports North Wales Cricket League

Premier Division (12 noon starts unless stated)
Gresford v Brymbo, Llandudno v Pwllheli, Llay Welfare v Denbigh, Menai Bridge v St Asaph, Northop v Clwb Criced Conwy, Mochdre v Bangor (12.30 pm).

Division One (12 noon)
Bangor 2nd XI v Abergele, Gwersyllt Park v Connah’s Quay, Hawarden Park v Dolgellau, Clwb Criced Llanrwst v Bethesda, Pontblyddyn v Mold, Ruthin v Halkyn.

Division Two (12 noon)
Bersham v Mochdre 2nd XI, Carmel & District v Gresford 2nd XI, Denbigh 2nd XI v Llay Welfare 2nd XI, Marchwiel and Wrexham v Buckley, Mold 2nd XI v Northop 2nd XI, St Asaph 2nd XI v Menai Bridge 2nd XI.

Division Three (12 noon)
Brymbo 2nd XI v Corwen, Buckley 2nd XI v Hawarden Park 2nd XI, Connah’s Quay 2nd XI v Gwersyllt Park 2nd XI, Clwb Criced Conwy 2nd XI v Clwb Criced Caernarfon, Pwllheli 2nd XI v Pontblyddyn 2nd XI.

Division Four (12 noon)
Bethesda 2nd XI v Clwb Criced Llanrwst 2nd XI, Dolgellau 2nd XI v Marchwiel and Wrexham 2nd XI, Halkyn 2nd XI v Ruthin 2nd XI, Hawarden Park 3rd XI v Rhewl, Mynydd Isa & Maeshafn 2nd XI v Llandudno 2nd XI.

Liverpool and District Cricket Competition

1st XI First Division (12 noon)
Clwb Criced Bae Colwyn 1st XI v Birkenhead Park 1st XI, Northop Hall 1st XI v Highfield 1st XI

1st XI Second Division (12 noon)
Hightown St Mary’s 1st XI v Prestatyn 1st XI.

2nd XI First Division (12 noon)
Birkenhead Park 2nd XI v Northop Hall 2nd XI, Leigh 2nd XI v Clwb Criced Bae Colwyn 2nd XI

Shropshire County Cricket League

Division One (12 noon)
Alberbury 1st XI v Chirk 1st XI

Division Two (12 noon)
Chirk 2nd XI v Welshpool 2nd XI

Sunday, May 16

Welsh Cricket Cup North Zone (1 pm)

Brymbo v Northop Hall, Hawarden Park v Gwersyllt Park, Llay Welfare v Newtown, Northop v Gresford.

Icon Sports North Wales League

Sunday East Division (12 noon)
Buckley 3rd XI v Bersham 3rd XI, Connah’s Quay 3rd XI v Northop Hall 4th XI, Hawarden Park 4th XI v Mold 3rd XI.

Sunday West Division (12 noon)
Clwb Criced Bae Colwyn 3rd XI v Carmel and District 3rd XI, Clwb Criced Conwy 3rd XI v Bangor 3rd XI, Menai Bridge 3rd XI v Mochdre 3rd XI.

Copyright Dave Jones © All rights reserved. CoverNews by AF themes.
%d bloggers like this: