North Wales football fixtures – Saturday, March 5

Which game is one that cannot be missed in the NWCFA Intermediate Challenge Cup? Graphic: RICHARD GREGSON

NORTH WALES FOOTBALL FIXTURES – SATURDAY, MARCH 5

JD CYMRU PREMIER (2.30 pm)

Championship Conference (top six)
Penybont v Caernarfon Town

Play-Off Conference (bottom six)
Barry Town United v Haverfordwest County
Cardiff Met University v Connah’s Quay Nomads

JD CYMRU NORTH (2.30 pm)

Buckley Town v Prestatyn Town
Colwyn Bay v Airbus UK Broughton
Llangefni Town v Gresford Athletic
Llanidloes Town v Llandudno
Llanrhaeadr-ym-Mochnant v Ruthin Town
Penrhyncoch v Guilsfield

LOCK STOCK ARDAL NORTH EAST (2.30 pm)

Berriew v Bow Street
Corwen v Caersws
Cefn Albion v Chirk AAA
Dolgellau v Rhos Aelwyd
Llanfair United v Machynlleth
Penparcau v Welshpool Town

LOCK STOCK ARDAL NORTH WEST (2.30 pm)

Blaenau Amateurs v Saltney Town
Brymbo v CPD Y Felinheli
Denbigh Town v Porthmadog
Llandudno Albion v Llanuwchllyn
Llay Welfare v Rhydymwyn
Mold Alexandra v Brickfield Rangers
Rhostyllen v Nantlle Vale
St Asaph City v Llanrwst United

FAW RESERVE LEAGUE NORTH EAST (2 pm)

Rhos Aelwyd Reserves v Brymbo Reserves

FAW RESERVE LEAGUE NORTH WEST (2 pm unless stated)

Bala Town Reserves v Holyhead Hotspur Reserves (2.30 pm)
Llanrwst United Reserves v Nantlle Vale
Ruthin Town Reserves v Conwy Borough Reserves

Graphic: RICHARD GREGSON

NWCFA INTERMEDIATE CUP QUARTER-FINALS (1.30 pm)

Llandudno Junction v CPD Y Rhyl 1879
Penmaenmawr Phoenix v Rhuddlan Town
CPD Penrhyndeudraeth v Bodedern Athletic

NORTH EAST WALES FOOTBALL LEAGUE (2 pm)

Premier Division

FC Queen’s Park v Hawarden Rangers
Lex XI v New Brighton Villa
Overton Recreational v Mynydd Isa Spartans

Championship Division

Caerwys v Borras Park Albion
Ruabon Rovers v Bellevue

Reserve Division

Coedpoeth United Reserves v Llay Welfare Colts

Horace Wynne Cup (1.30 pm)

Castell Alun Colts v Connah’s Quay Town
Chirk AAA Reserves v Mold Alexandra Reserves
Hawarden Rangers Reserves v Gresford Athletic Reserves
Llangollen Town v Llay Welfare Reserves
Penyffordd Lions v Coedpoeth United

NORTH WALES COAST LEAGUE EAST

Cookson Cup (1.30 pm)

CPD Llannefydd v Glan Conwy

Premier Division (2 pm)

Meliden v Llanfairfechan Town
Prestatyn Sports v CPD Llansannan

Division One

CPD Caer Clwyd v CPD Henllan
Llysfaen v Abergele
Penrhyn Bay Dragons v NFA
Rhyl All Stars v Llanelwy Athletic
Rhyl Dragons v Betws-y-Coed

NORTH WALES COAST LEAGUE WEST

Premier Division (2.30 pm)

Amlwch Town v Glantraeth
CPD Mynydd Llandegai v CPD Llanberis
CPD Nefyn United v Gwalchmai
CPD Pentraeth v Llanrug United
CPD Pwllheli v Bangor 1876

Division One (2 pm)

Bodorgan v Bethesda Athletic
Caergybi v Holyhead Town
CPD Cefni v CPD Mountain Rangers
Llangoed & District v Waunfawr
CPD Llannerchymedd v Llanystumdwy
Talysarn Celts v Bontnewydd
CPD Y Fali v Llanfairpwll

NORTH WALES COAST LEAGUE RESERVE DIVISION (2.30 pm)

Bontnewydd Reserves v CPD Nefyn United Reserves
Kinmel Bay Reserves v Llangoed and District Reserves
Llanrug United Reserves v Penmaenmawr Phoenix Reserves

Copyright Dave Jones © All rights reserved. CoverNews by AF themes.
%d bloggers like this: