Weekend football fixtures – Saturday and Sunday

How will the in-form Holywell Town (red) perform at Holyhead Hotspur this Saturday? Picture: LEE PAUL DOUGLAS

Saturday, February 12

JD CYMRU PREMIER

Caernarfon Town v Bala Town (5.15 pm)
Cardiff Met University v Newtown (2.30 pm)

JD CYMRU NORTH (2.30 pm)

Conwy Borough v Llandudno
Guilsfield v Ruthin Town
Holyhead Hotspur v Holywell Town
Llanrhaeadr-ym-Mochnant v Gresford Athletic
Penrhyncoch v Airbus UK Broughton

LOCK STOCK ARDAL NORTH EAST (2 pm unless stated)

Bow Street v Welshpool Town (12.30 pm)
Cefn Albion v Kerry
Chirk AAA v Caersws
Llanfair United v Four Crosses
Machynlleth v Rhos Aelwyd

LOCK STOCK ARDAL NORTH WEST (2 pm unless stated)

Blaenau Amateurs v Denbigh Town
Brickfield Rangers v Porthmadog
Llandudno Albion v Saltney Town (2.30 pm)
Llanrwst United v Llanuwchllyn
Mold Alexandra v Brymbo
Nantlle Vale P Llay Welfare P
Rhostyllen v Rhydymwyn
St Asaph City v Y Felinheli

FAW RESERVE LEAGUE NORTH EAST (2 pm)

Brymbo Reserves v Cefn Druids Reserves
Cefn Albion Reserves v Rhos Aelwyd Reserves

FAW RESERVE LEAGUE NORTH WEST

Llandudno Under-23’s v Llanrwst United Reserves (5.30 pm)
Llangefni Town Reserves v Holyhead Hotspur Reserves (2.31 pm)

NORTH WALES COAST FA JUNIOR CUP QUARTER-FINALS (1.30 pm)

Bodorgan v Cemaes Bay
CPD Henllan v Llanystumdwy
Llanfairpwll v Bethesda Athletic
Talysarn Celts v CPD Llannerchymedd

NEWFA HORACE WYNNE CUP (1.30 pm unless stated)

Airbus UK Broughton Reserves v Rhydymwyn Reserves
Bellevue v Ruthin Town Reserves
Borras Park Albion v Castell Alun Colts
FC Queen’s Park v Buckley Town Reserves
Greenfield v Chirk Town
Hawarden Rangers Reserves v FC United of Wrexham
Llangollen Town v Lex XI
Llay Welfare Reserves v Rhostyllen Reserves
Mynydd Isa Spartans v Gresford Athletic Reserves
Overton Recreation v Coedpoeth United

MIKE BEECH MEMORIAL CUP KNOCKOUT STAGE (1.30 pm)

Connah’s Quay Town v New Brighton Villa

NORTH WALES COAST EAST LEAGUE (2 pm)

Premier Division
Glan Conwy v Llandyrnog United
Kinmel Bay v Penmaenmawr Phoenix
Meliden v Llandudno Junction
Mochdre Sports v Rhuddlan Town
CPD Y Rhyl 1879 v Llanfairfechan Town
Division One
CPD Cerrigydrudion v Llysfaen
Llanelwy Athletic v NFA
Rhos United v Penrhyn Bay Dragons
Rhyl Dragons v CPD Y Glannau

NORTH WALES COAST WEST LEAGUE (2 pm)

Premier Division
Bangor 1876 v Penrhyndeudraeth
Bodedern Athletic v Glantraeth
CPD Gaerwen v CPD Pwllheli
Gwalchmai v CPD Llanberis
Llanrug United v Amlwch Town
CPD Mynydd Llandegai v CPD Aberffraw
Division One
Bethesda Rovers v Bontnewydd
Caergybi v CPD Cefni
CPD Mountain Rangers v Waunfawr
CPD Y Fali v Llangoed and District

NORTH WALES COAST RESERVE DIVISION (2 pm)

Llangoed & District Reserves v Llanrug United Reserves
CPD Nefyn United Reserves v CPD Llanberis Reserves
CPD Pwllheli Reserves P Kinmel Bay Reserves P

Sunday, February 13

FAW Under-16 Girls Welsh Cup semi-finals (both at Latham Park, Newtown)

Caernarfon Town v Cardiff City (12.30 pm)
Penrhyn Bay v Treowen Stars (3.10 pm)

Genero Adran North (2 pm)

Wrexham v Llanfair United

North Wales Women’s League (2 pm)

Northop Hall v Amlwch Town

Men’s – Rhyl and District Sunday League (11 am)

FC Mally v Bar Bow
Rhyl Wanderers v Y Clwb
Six Bells v Millbank
Conwy Comrades v The Alex

Copyright Dave Jones © All rights reserved. CoverNews by AF themes.
%d bloggers like this: