Senior football fixtures for North Wales – Saturday, November 20

Conwy Borough Reserves and Nantlle Vale Reserves (blue) in action during last week’s 2-2 draw at Y Morfa. This Saturday sees Conwy host Bala Town Reserves, while Vale visit Llangefni Town Reserves. Picture: MATT JOHNSON

NORTH WALES SENIOR FOOTBALL FIXTURES – SATURDAY, NOVEMBER 20

JD CYMRU PREMIER (2.30 pm)

Barry Town United v Cefn Druids
Connah’s Quay Nomads v Penybont
Haverfordwest County v Caernarfon Town

JD CYMRU NORTH

Bangor City v Colwyn Bay (2.30 pm)
Gresford Athletic v Llanidloes Town (2 pm)
Holywell Town v Penrhyncoch (2.30 pm)
Prestatyn Town v Holyhead Hotspur (2 pm)

LOCK STOCK ARDAL NORTH EAST (2 pm unless stated)

Bow Street v Machynlleth
Cefn Albion v Carno
Chirk AAA v Penycae
Corwen v Rhos Aelwyd (2.30 pm)
Four Crosses v Caersws
Kerry v Welshpool Town
Llanfair United v Berriew
Penparcau v Dolgellau Athletic

LOCK STOCK ARDAL NORTH WEST (2 pm unless stated)

Blaenau Amateurs v Rhostyllen
Llanrwst United v Saltney Town
Llay Welfare v Brymbo
Mold Alexandra v St Asaph City (2.30 pm)
Nantlle Vale v Brickfield Rangers
Porthmadog v Llanuwchllyn (2.30 pm)
Y Felinheli v Rhydymwyn

FAW RESERVE LEAGUE NORTH EAST (2 pm)

Airbus UK Broughton Reserves v The New Saints Reserves
Rhostyllen Reserves v Mold Alexandra Reserves

FAW RESERVE LEAGUE NORTH WEST (2.30 pm unless stated)

Conwy Borough Reserves v Bala Town Reserves
Denbigh Town Reserves v Holywell Town Reserves
Holyhead Hotspur Reserves v Ruthin Town Reserves
Llangefni Town Reserves v Nantlle Vale Reserves
St Asaph City Reserves v Llanrwst United Reserves (2 pm)

NORTH EAST WALES FOOTBALL LEAGUE (1.30 pm)

Premier Division
Castell Alun Colts v Halkyn & Flint Mountain
Chirk Town v Cefn Mawr Rangers
Greenfield v Overton Recreational
Lex XI v Coedpoeth United
Llangollen Town v Queen’s Park
Mynydd Isa Spartans v Hawarden Rangers

Championship Division
Brymbo Lodge v Railway Rovers
Connah’s Quay Town v FC United of Wrexham
Johnstown YFC v Bellevue

Reserve Division (1.30 pm unless stated)
Cefn Mawr Rangers Reserves v Lex XI Reserves
Coedpoeth United Reserves v Llangollen Town Reserves
FC Queen’s Park Reserves v Caerwys Reserves
Hawarden Rangers Reserves v Llay Welfare 3rds (2 pm)
Ruthin Town Development v Castell Alun Colts Reserves (2 pm)

Two Counties Cup (12.30 pm)
Penyffordd Lions v Borras Park Albion

NWCFA JUNIOR CHALLENGE CUP ROUND TWO/LAST 16 (1.30 pm)

Bethesda Athletic v Llandudno Amateurs
Bontnewydd v Bodorgan
CPD Mountain Rangers v CPD Llannerchymedd
Llanfairpwll v CPD Caer Clwyd
Rhyl All Stars v Llanystumdwy
Rhyl Dragons v CPD Henllan
Talysarn Celts v Llanelwy Athletic
(Cemaes Bay v Rhos United – to be played Nov 27)

NORTH WALES COAST EAST LEAGUE

Premier Division (2 pm)
Kinmel Bay v Bro Cernyw
Llandudno Junction v Penmaenmawr Phoenix
Llannefydd v Glan Conwy
Llansannan v CPD Y Rhyl 1879
Meliden v Mochdre Sports
Prestatyn Sports v Llanfairfechan Town
Rhuddlan Town v Llandyrnog United

Division One (2 pm)
Llysfaen v CPD Y Glannau
NFA v Betws-y-Coed
Penrhyn Bay Dragons v Abergele

NORTH WALES COAST WEST LEAGUE

Premier Division (2 pm)
Bodedern Athletic v Bangor 1876
CPD Llanberis v CPD Pentraeth
CPD Nefyn United v CPD Aberffraw
CPD Penrhyndeudraeth v CPD Pwllheli
Glantraeth v CPD Gaerwen
Llanrug United v CPD Mynydd Llandegai.

Copyright Dave Jones © All rights reserved. CoverNews by AF themes.
%d bloggers like this: