Skip to toolbar

North Wales football fixtures (September 27-29)

Friday, September 27

JD Cymru Premier
Bala Town v Aberystwyth Town (7.45 pm), Caernarfon Town v Newtown (8 pm)

JD Cymru North (7.45 pm)
Prestatyn Town v Bangor City.

Lock Stock Welsh Alliance (7.30 pm)
Reserves Division: Porthmadog v Llanrug United.

Guy Walmsley Welsh National League (7.30 pm)
Reserves Division: Buckley Town v Mold Alexandra, Cefn Druids v Hawarden Rangers.

Saturday, September 28

JD Cymru Premier (2.30 pm)
Airbus UK v Carmarthen Town, Cardiff Met University v Cefn Druids, The New Saints v Barry Town United.

JD Cymru North (2.30 pm)
Corwen v Gresford Athletic, Guilsfield v Rhyl, Llandudno v Flint Town United, Llanfair United v Conwy Borough, Llanrhaeadr YM v Porthmadog, Penrhyncoch v Colwyn Bay, Ruthin Town v Buckley Town.

JD Welsh Cup second qualifying round (2.30 pm)
North East: Brymbo v Rhos Aelwyd, Cefn Albion v Chirk AAA, Cefn Mawr Rangers v FC Queen’s Park, Coedpoeth United v Llandyrnog United, Denbigh Town v Mynydd Isa, Greenfield v Plas Madoc, Holywell Town v New Brighton Villa, Llay Miners Welfare v Penycae, Mold Alexandra v Castell Alun Colts, Saltney Town v Rhydymwyn
North West: Aberffraw v Glan Conwy, Bangor 1876 v Penrhyndeudraeth, Holyhead Hotspur v Holyhead Town, Llannefydd v Llanrwst United, Llanrug United v Llanfairfechan Town, Mochdre Sports v Blaenau Amateurs, Mynydd Llandegai v Nefyn United, Nantlle Vale v Bodedern Athletic, Prestatyn Sports v Llandudno Albion, St Asaph City v Llanberis.

Lock Stock Welsh Alliance League (2.30 pm)
Division Two: Gwalchmai v Pentraeth, Kinmel Bay v Amlwch Town, Llandudno Junction v Gaerwen, Y Felinheli v Llandudno Amateurs.
Reserves Division: Colwyn Bay v Kinmel Bay, Llanberis v Denbigh Town, Llangefni Town v Prestatyn Town.
Lock Stock Fireworks Challenge Cup round one: Llanrwst Utd v St Asaph City, Penmaenmawr Phoenix v Pwllheli.

Guy Walmsley Welsh National League (2.30 pm)
Premier Division: Rhostyllen v Llanuwchllyn.
Division One: Hawarden Rangers v Lex XI, Llangollen Town v Overton Recreation, Rhosllanerchrugog v Johnstown YFC.
Reserves Division: Brickfield Rangers v Ruthin Town, Castell Alun Colts v FC Queen’s Park, Gresford Athletic v Corwen, Penycae v Llay Welfare, Rhos Aelwyd v Holywell Town.
Reserves & Colts Division: Bala Town v Cefn Albion (1.30 pm), Connah’s Quay Nomads v Ruthin Town, Johnstown YFC v Coedpoeth United, Llay Welfare Colts v Saltney Town, Mynydd Isa Spartans v Brymbo, Overton Recreation v Llangollen Town, Rhydymwyn v Airbus UK Broughton.

Salisbury & Co Vale of Clwyd and Conwy League (2.30 pm)
Premier Division: Abergele v Bro Cernyw, CPD Y Glannau v CPD Llansannan, Llanelwy Athletic v Llandudno Athletic, Meliden v Rhos United.
Division One: Llanfairfechan Reserves v Betws-y-Coed, Machno United v Denbigh Development, NFA (North Football Association) v Henllan, Penrhyn Bay Dragons v Rhyl All Stars.

Cartrefi Cymunedol Gwynedd League (2.30 pm)
Caergybi v Llanystumdwy, Glantraeth v Ogwen Tigers, Llannerchymedd v Bro Goronwy, Menai Bridge Tigers v Bontnewydd, Trearddur Bay Bulls v Llangoed.

Top Mark Uniforms North East Wales League (2 pm)
Bellevue v CPD Sychdyn, Borras Park Albion v Penyffordd Lions, Brymbo Victoria v Chirk Town, Caerwys v Acton, Mold Town United v Bradley Park.

Lucas Oil Anglesey League (2.30 pm unless stated)
CPD Y Fali v Holyhead Hotspur Res (12 noon), Llanfairpwll v Llandegfan, Pentraeth Res v Arriva Bangor.
Rawson Digital Elias Cup round one: Cefni v Mountain Rangers.

Sunday, September 29

JD Cymru Premier (2.30 pm)
Connah’s Quay Nomads v Penybont.

North Wales Women’s Football League (1 pm)
Division One: Bethel v Airbus, Corwen v Llanfair, Denbigh Town v Northop Hall, Rhyl v Wrexham
Division Two: Caernarfon Town v Penrhyn Bay, Connah’s Quay v NFA, Mountain Rangers v Llanberis, Pwllheli v Holywell.

Copyright Dave Jones © All rights reserved. CoverNews by AF themes.
%d bloggers like this: