All the week’s North Wales football fixtures from Monday to Thursday

Monday, August 12

Cartrefi Cymunedol Gwynedd League (6.30 pm)

Bontnewydd v Waunfawr, Llannerchymedd v Caergybi, Llanystumdwy v Nefyn United, Menai Bridge Tigers v Bro Goronwy.

Tuesday, August 13

Lock Stock Welsh Alliance (6.30 pm unless stated)
Division One: Bodedern Athletic v Llanberis, Glan Conwy v Prestatyn Sports, Holyhead Hotspur v Mynydd Llandegai (7.30pm), St Asaph City v Denbigh Town.
Division Two: Amlwch Town v Aberffraw, Barmouth & Dyffryn United v Pwllheli (7.30pm), Kinmel Bay v Llannefydd, Mochdre Sports v Llandudno Junction.

Guy Walmsley Limited Welsh National League (6.30 pm unless stated)
Premier Division: Llay Welfare v Plas Madoc, Rhostyllen v Queen’s Park, Rhydymwyn v Mold Alexandra.
Reserves Division: Gresford Athletic v Hawarden Rangers, Penycae v Rhos Aelwyd, Ruthin Town v Corwen.
Reserves & Colts: Airbus UK v Saltney Town (7.30 pm), Bala Town v Llangollen Town (7.30 pm), Cefn Albion v Johnstown YFC, Overton v Cefn Mawr Rangers.

Lucas Oil Anglesey League (6.30 pm)
Cefni v Cemaes Bay, Holyhead Town Res v Holyhead Hotspur Res.

Wednesday, August 14

Lock Stock Welsh Alliance (6.30 pm)
Division One: Llanrug Utd v Blaenau Amateurs, Llanrwst Utd v Llandudno Albion, Penrhyndeudraeth v Nantlle Vale.
Division Two: Gwalchmai v Gaerwen, Holyhead Town v Llandudno Amateurs, Pentraeth v Penmaenmawr Phoenix.

Guy Walmsley Welsh National League (6.30 pm unless stated)
Premier Division: Brymbo v Brickfield Rangers, Cefn Albion v Penycae (7.30 pm), Chirk AAA v Rhos Aelwyd, Saltney Town v FC Nomads.
Reserves Division: Buckley Town v Holywell Town (7.30 pm), Castell AC v Brickfield Rangers, Mold Alexandra v Llay Welfare, Queen’s Park v Cefn Druids.
Reserves & Colts: Coedpoeth Utd v Brymbo, Mynydd Isa Spartans v Llay Welfare Colts, Ruthin Town v Rhydymwyn (7 pm).

Lucas Oil Anglesey League (6.30 pm)
Llandegfan v Pentraeth Res, Llanfairpwll v Mountain Rangers, Y Fali v Bodorgan.

Thursday, August 15

Cartrefi Cymunedol Gwynedd League (6.30 pm)
Bethesda Athletic v Trearddur Bay Bulls, Llangoed v Glantraeth, Talysarn Celts v Ogwen Tigers.

NEWFA Challenge Cup round one (7 pm)
Mold Alexandra v New Brighton Villa.

%d bloggers like this:
Skip to toolbar