Fixtures for Saturday and Sunday, April 2 and 3 in North Wales senior football

Penmaenmawr Phoenix (yellow and blue) are home to CPD Y Rhyl 1879 in a North Wales Intermediate Challenge Cup semi-final on Saturday

SATURDAY, APRIL 2

JD CYMRU PREMIER CHAMPIONSHIP CONFERENCE

Newtown v Flint Town United (12.45 pm)
Penybont v Bala Town (2.30 pm)

JD CYMRU PREMIER PLAY-OFF CONFERENCE (2.30 pm)

Barry Town United v Cefn Druids
Cardiff Met University v Haverfordwest County

JD CYMRU NORTH (2.30 pm)

Guilsfield v Llangefni Town
Holywell Town v Colwyn Bay
Llanidloes Town v Prestatyn Town
Penrhyncoch v Conwy Borough
Ruthin Town v Holyhead Hotspur

ARDAL NORTH EAST (2.30 pm)

Carno v Rhos Aelwyd
Corwen v Llanfair United
Dolgellau Athletic v Berriew
Four Crosses v Bow Street
Kerry v Chirk AAA
Penparcau v Cefn Albion
Welshpool Town v Machynlleth

ARDAL NORTH WEST (2.30 pm)

Blaenau Amateurs v Mold Alexandra
Llandudno Albion v Brymbo
Llanrwst United v Brickfield Rangers
Porthmadog v Rhydymwyn
Rhostyllen v St Asaph City
Saltney Town v Nantlle Vale
Y Felinheli v Llanuwchllyn

FAW RESERVE LEAGUE NORTH EAST (2.30 pm)

Gresford Athletic Reserves v Llay Welfare Reserves
Rhos Aelwyd Reserves v Rhydymwyn Reserves

FAW RESERVE LEAGUE NORTH WEST (2.30 pm)

Bala Town Reserves v Holyhead Hotspur Reserves
Porthmadog Reserves v Holywell Town Reserves

NORTH EAST WALES FOOTBALL LEAGUE (2 pm)

Premier Division

Castell Alun Colts v Greenfield
Hawarden Rangers v Mynydd Isa Spartans
New Brighton Villa v Llangollen Town
Overton Recreational v Queen’s Park

Championship Division

Bellevue v Connah’s Quay Town
Johnstown YFC v Caerwys
Ruabon Rovers v Sychdyn

Reserve Division

Caerwys Reserves v Cefn Mawr Rangers Reserves
Llangollen Town Reserves v Queen’s Park Reserves
Mynydd Isa Spartans Reserves v Lex XI Reserves

Horace Wynne Cup round four (2 pm)

Coedpoeth United v Halkyn & Flint Mountain

NORTH WALES COAST INTERMEDIATE CHALLENGE CUP SEMI FINAL (1.30 pm)

Penmaenmawr Phoenix v CPD Y Rhyl 1879

NORTH WALES COAST EAST LEAGUE (2.30 pm)

Premier Division

Meliden v Rhuddlan Town
Prestatyn Sports v CPD Llannefydd

Division One

Abergele v CPD Henllan
CPD Caer Clwyd v Llysfaen
Llanelwy Athletic v Rhos United

NORTH WALES COAST RESERVE LEAGUE (3 pm)

Bontnewydd Reserves v Kinmel Bay Reserves

NORTH WALES COAST WEST LEAGUE (2.30 pm)

Premier Division

CPD Aberffraw v CPD Penrhyndeudraeth
Bodedern Athletic v CPD Nefyn United
Glantraeth v Mynydd Llandegai
Gwalchmai v Amlwch Town
CPD Llanberis v Bangor 1876

Division One

Caergybi v Cemaes Bay
Llanystumdwy v Llanfairpwll
Waunfawr v Holyhead Town
CPD Y Fali v CPD Cefni
Llanrug United v Menai Bridge Tigers

SUNDAY, APRIL 3

NORTH WALES WOMEN’S LEAGUE (2 pm)

Amlwch Town v CPD Y Rhyl 1879
Holywell v Llanystumdwy
Trearddur Bay v Welshpool Town

NORTH EAST WALES FA WOMEN’S CHALLENGE CUP (2 pm)

Wrexham v Connah’s Quay Nomads

NORTH WALES COAST FA WOMEN’S CUP

CPDM Bangor 1876 v NFA (1.30 pm – Plas Ffrancon, Bethesda)
Llandudno v Denbigh Town (2 pm)

MEN’S FOOTBALL

NORTH WALES COAST LEAGUE RESERVE DIVISION (2.30 pm)

Llangoed and District Reserves v Penmaenmawr Phoenix Reserves

RHYL AND DISTRICT SUNDAY FOOTBALL LEAGUE (11 am)

Bar Bow v Royal Oak
Rhyl Wanderers v Conwy Comrades
Six Bells v FC Mally
Y Clwb v Millbank

Copyright Dave Jones © All rights reserved. CoverNews by AF themes.
%d bloggers like this: