Weekend football fixtures – February 4-6

Rhos Aelwyd (dark blue) in action against Kerry last weekend. Rhos are home to Bow Street on Saturday in tier 3 Ardal North East. Picture with kind permission of BRIAN PRYDDEN

FRIDAY, FEBRUARY 4

TIER 1

JD Cymru Premier (7.45 pm)
Bala Town v Caernarfon Town

TIER 3

Lock Stock Ardal North East (7.45 pm)
Caersws v Llanfair United
Welshpool Town v Chirk AAA

TIER 5

North Wales Coast West Division One (7.30 pm)
Bodorgan v Bethesda Rovers

SATURDAY, FEBRUARY 5

TIER 2

JD Cymru North (2.30 pm)
Colwyn Bay v Penrhyncoch
Guilsfield v Holywell Town
Prestatyn Town v Llangefni Town

TIER 3

Lock Stock Ardal North East (2 pm unless stated)
Cefn Albion v Dolgellau (2.30 pm)
Corwen v Carno
Four Crosses v Machynlleth
Kerry v Penycae
Penparcau v Berriew
Rhos Aelwyd v Bow Street

Lock Stock Ardal North West (2 pm)
Brickfield Rangers v Llandudno Albion
Brymbo v St Asaph City
CPD Y Felinheli v Saltney Town
Llanuwchllyn v Mold Alexandra
Llay Welfare v Blaenau Amateurs
Rhydymwyn v Nantlle Vale
Rhostyllen v Llanrwst United

TIER 4 AND 5

North East Wales Football League Championship (1.30 pm)
Caerwys v Connah’s Quay Town

Mike Beech Memorial Cup knockout stages (1.30 pm)
Castell Alun Colts v Hawarden Rangers
Cefn Mawr Rangers v Mynydd Isa Spartans
Chirk Town v CPD Sychdyn
Greenfield v Brymbo Lodge
Halkyn and Flint Mountain v Borras Park Albion
Penyffordd Lions v FC Queen’s Park
Ruabon Rovers v Lex XI

TIER 4

NWCFA Intermediate Challenge Cup (1.30 pm)
Amlwch Town v Llandudno Junction
Bangor 1876 v CPD Aberffraw
Llandyrnog United v Rhuddlan Town
Llanrug United v Bodedern Athletic
Penmaenmawr Phoenix v Glantraeth
CPD Penrhyndeudraeth v CPD Llannefydd
CPD Y Rhyl 1879 v Glan Conwy

TIER 4 AND 5

North Wales Coast East League (2 pm)

Premier Division
CPD Bro Cernyw v Mochdre Sports
Llanfairfechan Town v Kinmel Bay
Prestatyn Sports v Meliden

Division One
Abergele v Rhos United
CPD Caer Clwyd v CPD Henllan
Llandudno Amateurs v Llanelwy Athletic
Llysfaen v Rhyl All Stars
Rhyl Dragons v NFA

TIER 4 AND 5

North Wales Coast West League (2 pm)

Premier Division
CPD Gaerwen v Menai Bridge Tigers
CPD Nefyn United v CPD Mynydd Llandegai
CPD Pentraeth v Gwalchmai

Division One
Bethesda Athletic v CPD Mountain Rangers
Bontnewydd v CPD Cefni
Holyhead Town v Llanfairpwll
Llangoed and District v Talysarn Celts
CPD Llannerchymedd v Waunfawr
Llanystumdwy v Caergybi

Reserve Leagues

FAW Reserve League North East (2 pm)
Airbus UK Broughton Reserves v Llay Welfare Reserves
Gresford Athletic Reserves v Chirk AAA Reserves

FAW Reserve League North West (2 pm unless stated)
Holyhead Hotspur Reserves v Bala Town Reserves
Llanrwst United Reserves v St Asaph Reserves
Nantlle Vale Reserves v Porthmadog Reserves
Ruthin Town Reserves v Holywell Town Reserves (2.30 pm)

North Wales Coast League Reserve Division (2 pm)
Kinmel Bay Reserves v Llangoed and District Reserves
CPD Llanberis Reserves v CPD Pwllheli Reserves

SUNDAY, FEBRUARY 6

Nathaniel MG Cup Final (2 pm)
Cardiff Met University v Connah’s Quay Nomads

FAW Welsh Women’s Cup quarter-finals (2 pm)
Bethel v Cardiff Met
Swansea City v Pwllheli

North East Wales FA Women’s Cup (2 pm)
Northop Hall v Llanfair United
Wrexham v Connah’s Quay Nomads

North Wales Women’s Football League (2 pm)
Holywell v Welshpool Town
Llanystumdwy v Trearddur Bay
CPD Y Rhyl 1879 v NFA

Men’s: Rhyl and District Sunday League (11 am)
Bar Bow v Rhyl Wanderers
Y Clwb v Conwy Comrades
Millbank v Royal Oak
The Alex v Six Bells

Copyright Dave Jones © All rights reserved. CoverNews by AF themes.
%d bloggers like this: