North Wales senior football fixtures for Saturday, December 4, 2021

Can Holyhead Hotspur (blue and white) stop JD Cymru North leaders Airbus UK Broughton in their tracks on Saturday? (picture WILL CHESHIRE/FAW)

NORTH WALES FOOTBALL FIXTURES – SATURDAY, DECEMBER 4

JD CYMRU PREMIER (2.30 pm)

Caernarfon Town v Penybont
Cefn Druids v Cardiff Met University
Flint Town United v Haverfordwest County
Newtown v Barry Town United

JD CYMRU NORTH (2.30 pm unless stated)

Bangor City P Buckley Town P (Bangor City suspended from football)
Holyhead Hotspur v Airbus UK Broughton
Llandudno v Guilsfield
Llanidloes Town v Holywell Town
Llanrhaeadr-ym-Mochnant v Prestatyn Town (2 pm)
Ruthin Town v Penrhyncoch

LOCK STOCK ARDAL NORTH EAST (2 pm)

Llanfair United v Chirk AAA
Penycae v Bow Street

LOCK STOCK ARDAL NORTHERN LEAGUE CUP (1.45 pm)

Caersws v Penparcau
Carno v Corwen
Kerry v Dolgellau AA
Llanuwchllyn v Denbigh Town
Llay Welfare v Rhostyllen
Mold Alexandra v Saltney Town
Rhos Aelwyd v Berriew

LOCK STOCK ARDAL NORTH WEST (2 pm)

Llanrwst United v Nantlle Vale
Rhydymwyn v Porthmadog

FAW RESERVE LEAGUE NORTH EAST (2 pm unless stated)

Airbus UK Broughton Reserves v Cefn Druids Reserves (2.30 pm)
Brickfield Rangers Reserves v Brymbo Reserves
Cefn Albion Reserves v Llay Welfare Reserves
Gresford Athletic Reserves v Rhos Aelwyd Reserves
Rhostyllen Reserves v Rhydymwyn Reserves

FAW RESERVE LEAGUE NORTH WEST

Denbigh Town Reserves v Llanrwst United Reserves (2.30 pm)
Holywell Town Reserves v Holyhead Hotspur Reserves (2.30 pm)
Llangefni Town Reserves v Bala Town Reserves (2.30 pm)
Nantlle Vale Reserves v Llandudno Under-23’s (2 pm)
St Asaph Reserves v Conwy Borough Reserves (2 pm)

NORTH EAST WALES FOOTBALL LEAGUE (1.30 pm)

Premier Division
Castell Alun Colts v Queen’s Park
Greenfield v Chirk Town
Halkyn & Flint Mountain v New Brighton Villa
Hawarden Rangers v Llangollen Town

Championship Division
Brymbo Lodge v Johnstown YFC
FC United of Wrexham v Bellevue
Railway Rovers v Sychdyn
Ruabon Rovers v Connah’s Quay Town

Reserves Division
Caerwys v Cefn Mawr Rangers
Coedpoeth United v Queen’s Park
Llangollen Town v Hawarden Rangers
Llay Welfare Colts v Castell Alun Colts

NEWFL Mike Beech Memorial Cup Group B (1 pm)
Overton Recreation v Penyffordd Lions

NORTH WALES COAST EAST LEAGUE

REM Jones Cup (1.30 pm)
Abergele v Rhyl All Stars

Division One (2 pm)
Betws-y-Coed v Llysfaen
CPD Caer Clwyd v NFA
CPD Cerrigydrudion v CPD Henllan
CPD Y Glannau v Rhos United
Llandudno Amateurs v Rhyl Dragons
Penrhyn Bay Dragons v Llanelwy Athletic

NORTH WALES COAST LEAGUE RESERVE DIVISION (2 pm)

Penmaenmawr Phoenix Reserves v Bontnewydd Reserves

NORTH WALES COAST WEST LEAGUE (2 pm)

Division One
Bethesda Athletic v Bontnewydd
Bethesda Rovers v CPD Cefni
Bodorgan v Llangoed & District
CPD Mountain Rangers v Cemaes Bay
CPD Y Fali v Caergybi
Holyhead Town v CPD Llannerchymedd
Llanfairpwll v Llanystumdwy

NWCFA INTERMEDIATE CHALLENGE CUP (1.30 pm)

Bangor 1876 v Llanfairfechan Town
CPD Bro Cernyw v CPD Aberffraw
CPD Mynydd Llandegai v CPD Llannefydd
CPD Nefyn United v CPD Y Rhyl 1879
CPD Pwllheli v CPD Llansannan
Glan Conwy v Mochdre Sports
Kinmel Bay v Glantraeth
Llandudno Junction v Menai Bridge Tigers
Llandyrnog United v Gwalchmai
Llanrug United v CPD Gaerwen
Meliden v CPD Llanberis
Prestatyn Sports v Penmaenmawr Phoenix
Rhuddlan Town v CPD Pentraeth

Copyright Dave Jones © All rights reserved. CoverNews by AF themes.
%d bloggers like this: