North Wales football fixtures – Saturday, October 23

Superb action from Kinmel Bay v Rhuddlan Town last weekend. Both teams are home on Saturday in the tier 4 North Wales Coast East Premier Division. Picture: BARRY GRIFFITHS

NORTH WALES FOOTBALL FIXTURES – SATURDAY, OCTOBER 23

JD CYMRU PREMIER (2.30 pm unless stated)

Bala Town v Barry Town United
Cardiff Met University v Connah’s Quay Nomads
Haverfordwest County v Cefn Druids
Newtown v Caernarfon Town (5.15 pm)

JD CYMRU NORTH (2.30 pm)

Airbus UK Broughton v Prestatyn Town
Guilsfield v Colwyn Bay
Holywell Town v Llangefni Town
Llandudno v Buckley Town
Llanidloes Town v Holyhead Hotspur
Penrhyncoch v Llanrhaeadr-ym-Mochnant

LOCK STOCK ARDAL NORTH EAST (2.30 pm)

Bow Street v Llanfair United
Chirk AAA v Carno
Four Crosses v Corwen
Kerry v Caersws
Penycae v Cefn Albion
Rhos Aelwyd v Penparcau

LOCK STOCK ARDAL NORTH WEST (2.30 pm)

Blaenau Amateurs v Llanrwst United
Brymbo v Porthmadog
Denbigh Town v CPD Y Felinheli
Llay Welfare v Llanuwchllyn
Mold Alexandra v Nantlle Vale
Rhostyllen v Brickfield Rangers
St Asaph City v Saltney Town

FAW RESERVE LEAGUE NORTH EAST (2.30 pm)

Gresford Athletic Reserves v Connah’s Quay Nomads Reserves
Rhydymwyn Reserves v Cefn Albion Reserves

FAW RESERVE LEAGUE NORTH WEST (2.30 pm)

Holyhead Hotspur Reserves v Holywell Town Reserves
Llanrwst United Reserves v Llandudno Under-23’s

NORTH EAST WALES FOOTBALL LEAGUE

MIKE BEECH MEMORIAL CUP (1.30 pm)

Group A
Coedpoeth United v Caerwys Reserves
Ruabon Rovers v Halkyn & Flint Mountain
Group B
Greenfield v Mynydd Isa Spartans Reserves
Group C
Chirk Town v Connah’s Quay Town
Ruthin Town FC Development v FC United of Wrexham
Group D
Caerwys v Castell Alun Colts
Lex FC Reserves v Cefn Mawr Rangers
Group E
Hawarden Rangers v Railway Rovers
Mynydd Isa Spartans v Llay Welfare Colts
Group F
Llangollen Town v CPD Sychdyn
New Brighton Villa v Castell Alun Colts Reserves
Group G
Brymbo Lodge v Coedpoeth United Reserves
FC Queen’s Park v Bellevue
Group H
Borras Park Albion v Llangollen Town Reserves
FC Queen’s Park Reserves v Lex XI

NORTH WALES COAST EAST LEAGUE

PREMIER DIVISION (2.30 pm)

Kinmel Bay v CPD Llansannan
Llandudno Junction v Llannefydd
Penmaenmawr Phoenix v Llanfairfechan Town
Prestatyn Sports v Glan Conwy
Rhuddlan Town v Meliden
CPD Y Rhyl 1879 v Mochdre Sports

DIVISION ONE (2.30 pm)

CPD Caer Clwyd v CPD Cerrigydrudion
CPD Y Glannau v Rhyl All Stars
CPD Henllan v Abergele
Llandudno Amateurs v Llysfaen
NFA v Rhos United
Penrhyn Bay Dragons v Betws-y-Coed

NORTH WALES COAST LEAGUE RESERVE DIVISION (2.30 pm)

CPD Llanberis Reserves v Kinmel Bay Reserves

NORTH WALES COAST WEST LEAGUE

PREMIER DIVISION (2.30 pm)

CPD Aberffraw v CPD Llanberis
Amlwch Town v Gwalchmai
Bodedern Athletic v Gaerwen
Llanrug United v CPD Pwllheli
CPD Penrhyndeudraeth v CPD Mynydd Llandegai
CPD Pentraeth v Menai Bridge Tigers

DIVISION ONE (2.30 pm)

Bontnewydd v Llanystumdwy
Llangoed & District v Bethesda Rovers
Talysarn Celts v CPD Cefni
Waunfawr v Caergybi
CPD Y Fali v CPD Mountain Rangers

Copyright Dave Jones © All rights reserved. CoverNews by AF themes.
%d bloggers like this: