North Wales football fixtures – Saturday, October 16

Penycae (light blue) are at Berriew tomorrow in Ardal North East. Picture: BRIAN PRYDDEN

SATURDAY, OCTOBER 16

JD WELSH CUP ROUND FOUR (2.30 pm unless stated)

Buckley Town v Taffs Well
Carmarthen Town v The New Saints
Colwyn Bay v Cardiff Met University (12.45 pm – live S4C, Facebook, YouTube)
Haverfordwest County v Bala Town
Penybont v Caernarfon Town
Saltney Town v Aberystwyth Town
Swansea University v Guilsfield

JD CYMRU NORTH (2.30 pm)

Holyhead Hotspur v Llanrhaeadr-ym-Mochnant
Llanidloes Town v Llangefni Town

LOCK STOCK ARDAL NORTH EAST (2.30 pm)

Berriew v Penycae
Caersws v Rhos Aelwyd
Carno v Bow Street
Cefn Albion v Machynlleth
Corwen v Dolgellau Athletic
Four Crosses v Welshpool Town
Penparcau v Kerry

LOCK STOCK ARDAL NORTHERN LEAGUE CUP (2.30 pm)

Llandudno Albion v Porthmadog
Mold Alexandra v Llanrwst United

LOCK STOCK ARDAL NORTH WEST (2.30 pm)

Blaenau Amateurs v Brickfield Rangers
Brymbo v Llanuwchllyn
Llay Welfare v CPD Y Felinheli
St Asaph City v Nantlle Vale

FAW RESERVE LEAGUE NORTH EAST (2.30 pm)

Brickfield Rangers Reserves v Airbus UK Broughton Reserves
Chirk AAA Reserves v Cefn Albion Reserves
Connah’s Quay Nomads Reserves v Rhos Aelwyd Reserves
Gresford Athletic Reserves v Mold Alexandra Reserves

FAW RESERVE LEAGUE NORTH WEST (2.30 pm)

Conwy Borough Reserves v Llanrwst United Reserves
Denbigh Town Reserves v Holyhead Hotspur Reserves
Ruthin Town Reserves v Nantlle Vale Reserves

NORTH EAST WALES FOOTBALL LEAGUE (2.30 pm unless stated)

PREMIER DIVISION
Cefn Mawr Rangers v Castell Alun Colts
Chirk Town v Hawarden Rangers
Greenfield v New Brighton Villa
Mynydd Isa Spartans v Llangollen Town
Overton Recreational v Halkyn & Flint Mountain
Queen’s Park v Lex XI

CHAMPIONSHIP DIVISION
Bellevue v Railway Rovers
Brymbo Lodge v Ruabon Rovers
Connah’s Quay Town v Borras Park Albion
Penyffordd Lions v Johnstown YFC
FC United of Wrexham v Sychdyn (3 pm)

RESERVE DIVISION
Castell Alun Colts v Coedpoeth United
Hawarden Rangers v Mynydd Isa Spartans
Lex XI v Llangollen Town
Llangollen Town v Ruthin Town

VETERANS PREMIER DIVISION
Caerwys v Connah’s Quay Nomads
Holt & Farndon v Buckley Town

NORTH WALES COAST EAST LEAGUE (2.30 pm)

PREMIER DIVISION
Glan Conwy v Bro Cernyw
Llannefydd v Prestatyn Sports
Llansannan v Penmaenmawr Phoenix
Meliden v Llandyrnog United
Mochdre Sports v Llanfairfechan Town
Rhuddlan Town v Kinmel Bay
CPD Y Rhyl 1879 v Llandudno Junction

DIVISION ONE
Abergele v NFA
Betws y Coed v Rhyl Dragons
Henllan v Llanelwy Athletic
Llandudno Amateurs v Rhos United
Llysfaen v Penrhyn Bay Dragons
Rhyl All Stars v Cerrigydrudion
Y Glannau v Caer Clwyd

NORTH WALES COAST WEST LEAGUE (2.30 pm)

PREMIER DIVISION
Llanrug United v Gwalchmai
Menai Bridge Tigers v Glantraeth
Mynydd Llandegai v Gaerwen
Nefyn United v Bodedern Athletic
Penrhyndeudraeth v Bangor 1876
Pentraeth v Amlwch Town
Pwllheli v Aberffraw

DIVISION ONE
Bethesda Athletic v Llannerchymedd
Bethesda Rovers v CPD Y Fali
Bodorgan v Llanfairpwll
Holyhead Town v CPD Cefni
Mountain Rangers v Caergybi
Waunfawr v Talysarn Celts

Copyright Dave Jones © All rights reserved. CoverNews by AF themes.
%d bloggers like this: