North Wales football fixtures – Saturday, September 11

Can Menai Bridge Tigers cause another FAW Trophy upset tomorrow when the tier 4 side from Anglesey entertain Caersws from tier 3?

NORTH WALES FOOTBALL FIXTURES – SATURDAY, SEPTEMBER 11

JD CYMRU PREMIER (2.30 pm unless stated)
Aberystwyth Town v Cardiff Met University (5.15 pm)
Bala Town v Haverfordwest County
Barry Town United v Connah’s Quay Nomads
Flint Town United v Newtown
Penybont v The New Saints

FAW AMATEUR TROPHY ROUND FOUR (2 pm)
Berriew v Mynydd Llandegai
Bodedern Athletic v Penrhyndeudraeth
Cefn Albion v Porthmadog
Llandudno Albion v Llanrwst United
Llangollen Town v Mold Alexandra
Llannefydd v Bangor 1876
Menai Bridge Tigers v Caersws

JD CYMRU NORTH (2.30 pm)
Bangor City v Gresford Athletic
Guilsfield v Conwy Borough
Holyhead Hotspur v Ruthin Town
Llanidloes Town v Airbus UK Broughton
Llanrhaeadr-ym-Mochnant v Holywell Town
Penrhyncoch v Llandudno

FA RESERVE LEAGUE NORTH EAST (2.30 pm)
Brickfield Rangers Reserves v Penycae Reserves
Buckley Town Reserves v Cefn Druids Reserves
Connah’s Quay Nomads Reserves v Brymbo Reserves
Llay Welfare Reserves v Airbus UK Broughton Reserves

LOCK STOCK ARDAL NORTH EAST (2.30 pm)
Carno v Dolgellau
Penparcau v Rhos Aelwyd
Penycae v Llanfair United

LOCK STOCK ARDAL NORTHERN LEAGUE CUP (2.30 pm)
Corwen v Chirk AAA
Rhostyllen v Brymbo
Saltney Town v Blaenau Amateurs

LOCK STOCK ARDAL NORTH WEST (2.30 pm)
Nantlle Vale v Rhydymwyn
Llanuwchllyn v St Asaph City

NORTH EAST WALES FOOTBALL LEAGUE PREMIER DIVISION (2.30 pm)
Castell Alun Colts v Coedpoeth United
Cefn Mawr Rangers v FC Queen’s Park
Chirk Town v Halkyn & Flint Mountain
Lex XI v Greenfield
New Brighton Villa v Overton Recreation

NORTH EAST WALES FOOTBALL LEAGUE CHAMPIONSHIP (2.30 pm)
AFC Bagillt v Bellevue
Borras Park Albion v Penyffordd Lions
FC United of Wrexham v Johnstown YFC
Ruabon Rovers v Railway Rovers

NORTH EAST WALES FOOTBALL LEAGUE RESERVE DIVISION (2.30 pm)
Cefn Mawr Rangers Reserves v Lex XI
Coedpoeth United Reserves v Llangollen Town Reserves
Ruthin Town Development v Hawarden Rangers Reserves

NORTH WALES COAST EAST COOKSON CUP (2 pm)
CPD Y Rhyl 1879 v Kinmel Bay
Glan Conwy v CPD Bro Cernyw
CPD Llansannan v Meliden
Llanfairfechan Town v Rhuddlan Town

NORTH WALES COAST EAST REM JONES CUP (2 pm)
CPD Caer Clwyd v Rhyl Dragons
Llanelwy Athletic v Llandudno Amateurs
Penrhyn Bay Dragons v Llysfaen
Rhos United v Y Glannau
Rhyl All Stars v CPD Henllan

NORTH WALES COAST LEAGUE RESERVE DIVISION (2.30 pm)
Kinmel Bay Reserves v Bontnewydd Reserves

NORTH WALES COAST LEAGUE WEST PREMIER DIVISION (2.30 pm)
Gwalchmai v Gaerwen
CPD Nefyn United v CPD Pwllheli

NORTH WALES COAST LEAGUE WEST DIVISION ONE (2.30 pm)
Bethesda Athletic v CPD Cefni
Bodorgan v CPD Llannerchymedd
Bontnewydd v Caergybi
Holyhead Town v Talysarn Celts
Llanystumdwy v Llangoed & District
Mountain Rangers v Bethesda Rovers
CPD Y Fali v Cemaes Bay

Copyright Dave Jones © All rights reserved. CoverNews by AF themes.
%d bloggers like this: