Skip to toolbar

North Wales football results (Jan 24-25)

Holywell celebrate a goal in their 4-0 win at Llay Welfare. Picture: Lee Douglas

Saturday, January 25

JD Welsh Cup round four
Cefn Druids 2 Pontardawe Town 0, Connah’s Quay Nomads 8 Afan Lido 0, Newtown 4 Rhyl 1, Swansea University 0 Prestatyn Town 1, The New Saints 4 Aberystwyth Town 0.

JD Cymru North
Corwen 1 Buckley Town 1, Guilsfield 3 Llandudno 2, Llangefni Town 1 Llanfair United 3, Penrhyncoch 0 Bangor City 0.

Lock Stock Welsh Alliance
Division One: Blaenau Amateurs 2 Prestatyn Sports 0, Holyhead Hotspur 1 Glan Conwy 0, Llanberis 0 Denbigh Town 5, Llanrwst Utd 1 St Asaph City 0, Mynydd Llandegai 1 Greenfield 3, Nantlle Vale 2 Llandyrnog Utd 0, Penrhyndeudraeth 3 Llanrug Utd 3.
Division Two: Barmouth & Dyffryn 1 Amlwch Town 2, Gaerwen 5 Llandudno Amateurs 0, Gwalchmai 1 Kinmel Bay 2, Penmaenmawr Phoenix 1 Llannefydd 3, Pentraeth 1 Aberffraw 3, Pwllheli 2 Mochdre Sports 0, Y Felinheli 4 Llandudno Junction 3.
Reserves Division: Bangor City P Porthmadog P, Colwyn Bay 3 Llanrwst Utd 0, Kinmel Bay 2 Pwllheli 7, Llanrug Utd 2 Llanberis 1, St Asaph City 2 Nantlle Vale 2.
Lock Stock Fireworks Challenge Cup semi-final: Denbigh Town Reserves 0 Llangefni Town Reserves 2.

Guy Walmsley Welsh National League
Premier Division: Brickfield Rangers 2 Chirk AAA 5, FC Queen’s Park 3 Saltney Town 0, Llanuwchllyn 3 Castell Alun Colts 1, Llay Welfare 0 Holywell Town 4, Mold Alexandra 3 Cefn Albion 2, Penycae 1 Rhydymwyn 0, Plas Madoc 0 Rhostyllen 7.
Division One League Cup: Hawarden Rangers 2 Cefn Mawr Rangers 1, Llangollen Town 5 Halkyn & Flint Mountain 1.
Division One: Lex XI 1 Coedpoeth United 1, New Brighton Villa 2 Mynydd Isa Spartans 2, Overton Recreation 3 Johnstown YFC 0.
Reserves Division League Cup: Holywell Town P FC Queen’s Park P.
Reserves Division: Castell Alun Colts 0 Mold Alexandra 3, Cefn Druids 3 Buckley Town 0 (Fri), Gresford Athletic 0 Penycae 1, Rhos Aelwyd 3 Llay Welfare 3, Ruthin Town 4 Hawarden Rangers 2.
Reserves & Colts Division: Airbus UK Development 6 Llay Welfare Colts 0, Brymbo 4 Mynydd Isa Spartans 1, Cefn Mawr Rangers 1 Bala Town 3, Coedpoeth United 0 Connah’s Quay Nomads 5, Rhydymwyn 1 Llangollen Town 2, Saltney Town 2 Cefn Albion 3.

Adra Gwynedd League
Bethesda Athletic P Caergybi P, Bontnewydd 2 Ogwen Tigers 1, Bro Goronwy 1 Glantraeth 4, Talysarn Celts 5 Llannerchymedd 1.
Bob Owen Memorial Shield round two: Menai Bridge Tigers 1 Bangor 1876 5, Nefyn United 2 Trearddur Bay Bulls 1, Waunfawr P Llangoed P.

Salisbury & Co (St Asaph) Vale of Clwyd and Conwy League
Premier Division: CPD Bro Cernyw 2 Abergele 0, CPD Llansannan 3 Rhos United 0, Llanfairfechan Town 5 Llandudno Athletic 1, Meliden 3 CPD Y Glannau 1, Rhuddlan Town 7 Cerrigydrudion 0.
Division One: Betws-y-Coed 2 Llanfairfechan Reserves 0, Henllan 1 Denbigh Development 6, Penrhyn Bay Dragons P Llysfaen P (No referee), Rhyl All Stars 4 Machno United 2.
REM Jones Cup round two: NFA 6 Llandudno Amateurs Res 5.

Top Mark Uniforms North East Wales League
Acton P Caerwys P, Bellevue 0 Sychdyn 11, Mold Town United 3 Penyffordd Lions 4.
Presidents Cup preliminary round: Brymbo Victoria 3 Chirk Town 4.

Lucas Oil Anglesey League
Holyhead Town 2 Y Fali 3, Llandegfan 0 Cemaes Bay 11, Mountain Rangers 1 Llanfairpwll 2.

Friday, January 24

JD Welsh Cup round four
Ammanford 0 Caernarfon Town 4, Flint Town United 3 Colwyn Bay 2, Penybont 1 Cardiff Metropolitan 2.

Lock Stock Welsh Alliance
Division One: Llandudno Albion 0 Bodedern Athletic 2.

Lucas Oil Anglesey League
Arriva Bangor 2 Holyhead Hotspur Res 3.

Copyright Dave Jones © All rights reserved. CoverNews by AF themes.
%d bloggers like this: