Skip to toolbar

North Wales football weekend fixtures (Dec 13-15)

Fixtures for Friday, Saturday and Sunday (December 13-15).

After a week of almost constant rain, numerous games may be off. Please check with individual clubs for the latest news.

Friday, December 13

JD Cymru Premier

Barry Town v The New Saints (8 pm), Caernarfon Town v Airbus UK Broughton (7.45 pm), Cefn Druids v Connah’s Quay Nomads (7.45 pm).

JD Cymru North (7.30 pm)

Llangefni Town v Rhyl.

Lock Stock Welsh Alliance League

Mawddach Challenge Cup round one (7.45 pm): Llandudno Amateurs v Glan Conwy.

Saturday, December 14

JD Cymru Premier (2.30 pm)

Newtown v Carmarthen Town, Cardiff Met University v Aberystwyth Town.

JD Cymru North (2.30 pm unless stated)

Flint Town United v Colwyn Bay, Gresford Athletic v Llandudno (2 pm), Llanrhaeadr-ym-Mochnant v Guilsfield (2 pm), Prestatyn Town v Corwen, Ruthin Town v Penrhyncoch (2 pm).

Lock Stock Welsh Alliance League

Mawddach Challenge Cup round one (1.30 pm): Aberffraw v Prestatyn Sports, Blaenau Amateurs v Mynydd Llandegai, Holyhead Hotspur v Penrhyndeudraeth, Llandudno Albion v Llandudno Junction, Llandyrnog Utd v Llanberis, Llanrwst Utd P Amlwch Town P, Mochdre Sports v Barmouth & Dyffryn, Nantlle Vale v Llanrug Utd, Penmaenmawr Phoenix v Gaerwen, Pentraeth v Bodedern Ath (at Bodedern), Pwllheli v Greenfield, St Asaph City v Denbigh Town, Y Felinheli v Llannefydd.

Reserves Division (2 pm): Kinmel Bay v Nantlle Vale, Llanberis v Pwllheli, Llanrug Utd v Llanrwst Utd.

Guy Walmsley Welsh National League (2 pm)

Premier Division: Brymbo v Plas Madoc, Llay Welfare v Cefn Albion, Mold Alexandra v Rhostyllen, Penycae v Llanuwchllyn, Rhydymwyn v Rhos Aelwyd.
Division One: Halkyn & Flint Mountain v Hawarden Rangers, Lex XI v Johnstown YFC, Llangollen Town v Coedpoeth United.
Reserves Division League Cup (1 pm at Bala): Corwen v Buckley Town.
Reserves Division: Brickfield Rangers v Llay Welfare, Cefn Druids v Penycae, FC Queen’s Park v Holywell Town, Hawarden Rangers v Gresford Athletic, Rhos Aelwyd v Ruthin Town.
Reserves & Colts Division: Airbus UK Development v Brymbo, Cefn Albion v Cefn Mawr Rangers, Johnstown YFC v Saltney Town, Llay Welfare Colts v Connah’s Quay Nomads.

Salisbury and Co (St Asaph) Vale of Clwyd and Conwy League (2 pm unless stated)

Premier Division: Abergele v Llanelwy Athletic, CPD Bro Cernyw v Cerrigydrudion, Llanfairfechan Town v Rhos United.
Division One: Denbigh Development P Llandudno Amateurs Reserves P, Henllan v Llysfaen, Machno United P NFA P, Penrhyn Bay Dragons v Betws-y-Coed.
Premier Cup round one (1.30 pm): CPD Llansannan v Rhuddlan Town.

Adra Gwynedd League (2 pm)

Caergybi v Bangor 1876, Llannerchymedd v Menai Bridge Tigers, Nefyn United v Bontnewydd, Talysarn Celts v Llangoed, Waunfawr v Llanystumdwy.

Top Mark Uniforms North East Wales League (2 pm)

Caerwys v Bellevue, Sychdyn v Borras Park Albion.
Veterans Premier Division (2 pm): FC Nomads Vets v Buckley Town Vets.

Lucas Oil Anglesey League (2pm)

Cefni v Llandegfan

Digital Elias Cup round two (1.30 pm): Cemaes Bay v Llanfairpwll, Holyhead Town Res v Mountain Rangers.
Lucas Oil Cup second round (1.30 pm): Y Fali v Pentraeth Res.

Sunday, December 15

North Wales Women’s League (1 pm)

Betty Pickering Cup
Preliminary round: Connah’s Quay Nomads v Bethel.
Round one: Amlwch Town v Caernarfon Town, Denbigh Town v Llanberis, Mountain Rangers v Wrexham, Pwllheli v Corwen, Rhyl v Penrhyn Bay.

Copyright Dave Jones © All rights reserved. CoverNews by AF themes.
%d bloggers like this: