Weekend football fixtures (Nov 29-Dec 1)

Friday, November 29

Cymru Premier
Aberystwyth Town v Cefn Druids (7.45 pm), Caernarfon Town v Cardiff Met University (8 pm).

Cymru North (7.45 pm)
Colwyn Bay v Bangor City, Guilsfield v Prestatyn Town (pitch inspection Friday 1.15 pm), Rhyl v Flint Town United.

Welsh Alliance League (7.30 pm)
Lock Stock Fireworks Challenge Cup round two: Llangefni Town v Penmaenmawr Phoenix.
Reserves Division: Porthmadog v Colwyn Bay.

Welsh National League (Wrexham Area)
Premier Division (7 pm): Cefn Albion v Chirk AAA.
Reserves and Colts Division (7.30 pm): Bala Town v Johnstown.

Saturday, November 30

Cymru Premier (2.30 pm)
Airbus UK Broughton v The New Saints, Barry Town United v Newtown, Carmarthen Town v Bala Town, Penybont v Connah’s Quay Nomads.

Cymru North (2.30 pm)
Conwy Borough v Porthmadog, Corwen v Llandudno, Gresford Athletic v Llangefni Town, Penrhyncoch v Llanrhaeadr-ym-Mochnant, Ruthin Town v Llanfair United.

Welsh Alliance League (2 pm)
Division One: Llandyrnog Utd v Holyhead Hotspur, Llanrwst Utd v Mynydd Llandegai, Prestatyn Sports v Llandudno Albion, St Asaph City v Glan Conwy.
Division Two: Amlwch Town v Mochdre Sports, Barmouth & Dyffryn v Gaerwen, Holyhead Town v Kinmel Bay, Llandudno Junction v Aberffraw, Penmaenmawr Phoenix v Y Felinheli, Pwllheli v Pentraeth.
Lock Stock Cookson Cup quarter-finals (2 pm unless stated): Denbigh Town v Bodedern Athletic (1.45 pm), Llanberis v Greenfield, Nantlle Vale v Llanrug United.
Lock Stock Fireworks Challenge Cup round two (2 pm): Bangor City v Llanberis.
Reserves Division: Kinmel Bay v Llanrwst United, Llanrug United v Denbigh Town.

Welsh National League (Wrexham Area) (2 pm unless stated)
Premier Division: Brickfield Rangers v FC Queen’s Park, Mold Alexandra v Brymbo, Penycae v Holywell Town, Plas Madoc v Castell Alun Colts, Rhos Aelwyd v Rhostyllen, Rhydymwyn v Saltney Town.
Division One: Hawarden Rangers v Rhosllanerchrugog, Johnstown YFC v Coedpoeth United, New Brighton Villa v Llangollen Town, Overton Recreation v Cefn Mawr Rangers.
Reserves Division: Buckley Town v Penycae, Castell Alun Colts v Ruthin Town, Cefn Druids v Corwen, FC Queen’s Park v Rhos Aelwyd, Holywell Town v Brickfield Rangers.
Reserves & Colts League Cup (1.30 pm): Mynydd Isa Spartans v Cefn Albion.
Reserves & Colts Division: Brymbo v Llangollen Town, Cefn Mawr Rangers v Rhydymwyn, Coedpoeth United v Ruthin Town DS, Connah’s Quay Nomads v Airbus UK Development, Saltney Town v Overton Recreation.

Vale of Clwyd and Conwy League (2 pm)
Premier Division: Llanelwy Athletic v Y Glannau.
Division One: Betws-y-Coed v Llanfairfechan Reserves, Penrhyn Bay Dragons v Machno United.

North East Wales League (2 pm)
Borras Park Albion v Acton, Bradley Park v Brymbo Victoria, Caerwys v Sychdyn, Mold Town United v Chirk Town, Penyffordd Lions v Bellevue.

Anglesey League (2 pm)
Bodorgan v Cemaes Bay, Cefni v Holyhead Town Res.
Dargie Cup round one (1.30 pm): Pentraeth Res v Holyhead Hotspur Res.

NWCFA Junior Cup second round (1.30 pm)
Bangor 1876 v Llanfairfechan Town, Cerrigydrudion v Bro Goronwy, Denbigh Development v Arriva Bangor, Henllan v Rhos United, Llandudno Athletic v Llangoed, Llannerchymedd v Llandudno Amateurs Reserves, Llanystumdwy v Bethesda Athletic, Llysfaen v Llanfairpwll, Mountain Rangers v Llandegfan, NFA v Caergybi (to be played Dec 7), Rhuddlan Town v Abergele, Rhyl All Stars v Menai Bridge Tigers, Talysarn Celts v Bontnewydd, Trearddur Bay Bulls v Meliden, Y Fali v Nefyn United.
Already played in this round: Llansannan 3 Bro Cernyw 0.

Sunday, December 1

North Wales Women’s Football League (1 pm)
Division One: Denbigh Town v Airbus.
Division Two: Amlwch Town v Holywell, Pwllheli v Llanberis.

NEWFA Women’s Cup round two (1 pm)
Bethel v Connah’s Quay Nomads, Corwen v Rhyl.

%d bloggers like this:
Skip to toolbar