Weekend North Wales football fixtures (Nov 15-17)

Friday, November 15

JD Cymru Premier (7.45 pm unless stated)
Bala Town v Airbus UK Broughton (8 pm), Connah’s Quay Nomads v Newtown, The New Saints v Aberystwyth Town.

Lock Stock Welsh Alliance
Division Two (7.45 pm): Llandudno Amateurs v Gaerwen.
Reserves Division: Colwyn Bay v Porthmadog (7.30 pm), Denbigh Town v Pwllheli (8 pm).

Guy Walmsley Welsh National League (7 pm)
Premier Division: Cefn Albion v Plas Madoc.

Lucas Oil Anglesey League (7 pm)
Bwlch Car Boot Trophy round one: Arriva Bangor v Holyhead Hotspur Res, Cemaes Bay v Cefni,

Saturday, November 16

JD Cymru Premier (2.30 pm)
Cardiff Met University v Carmarthen Town, Cefn Druids v Barry Town United.

JD Cymru North (2.30 pm)
Bangor City v Gresford Athletic, Buckley Town v Colwyn Bay, Flint Town United v Corwen, Llandudno v Penrhyncoch, Llangefni Town v Guilsfield, Llanrhaeadr-ym-Mochnant v Ruthin Town, Porthmadog v Rhyl, Prestatyn Town v Llanfair United.

FAW Trophy round three (1.30 pm)
Llannefydd v Nefyn United, Llanuwchllyn v Llanrug United

Lock Stock Welsh Alliance (2 pm)
Division One: Bodedern Athletic v Glan Conwy, Greenfield v Penrhyndeudraeth, Llandyrnog Utd v Llandudno Albion, Llanrwst Utd v Holyhead Hotspur, Mynydd Llandegai v Denbigh Town, Prestatyn Sports v Blaenau Amateurs.
Division Two: Aberffraw v Kinmel Bay, Amlwch Town v Gwalchmai, Barmouth & Dyffryn v Pentraeth, Llandudno Junction v Penmaenmawr Phoenix, Mochdre Sports v Holyhead Town.
Reserves Division: Nantlle Vale v Llanrug Utd, Penmaenmawr Phoenix v Llanrwst Utd (to be played at Llandrillo College), St Asaph City v Kinmel Bay.

Guy Walmsley Welsh National League (2 pm)
Premier Division: Brickfield Rangers v Rhydymwyn, Brymbo v Rhos Aelwyd, Castell Alun Colts v Rhostyllen, FC Queen’s Park v Chirk AAA, Llay Welfare v Penycae, Mold Alexandra v Saltney Town.
Division One: Cefn Mawr Rangers v Rhosllanerchrugog, Johnstown YFC v Hawarden Rangers, Lex XI v Halkyn & Flint Mountain, Llangollen Town v Mynydd Isa Spartans.
Reserves Division: Corwen v Llay Welfare, Gresford Athletic v Brickfield Rangers, Hawarden Rangers v Cefn Druids, Penycae v Mold Alexandra, Rhos Aelwyd v Holywell Town, Ruthin Town v FC Queen’s Park.
Reserves & Colts Division: Bala Town v Cefn Mawr Rangers, Cefn Albion v Brymbo, Coedpoeth United v Airbus UK Development, Mynydd Isa Spartans v Connah’s Quay Nomads, Overton Recreation v Llay Welfare Colts, Rhydymwyn v Johnstown YFC, Saltney Town v Llangollen Town.

Salisbury and Co (St Asaph) Vale of Clwyd and Conwy League (2 pm unless stated)
President’s Cup round two (1.30 pm): Cerrigydrudion v NFA, Llandudno Amateurs Reserves v Llanfairfechan Reserves, Llandudno Athletic v Betws-y-Coed, Llanelwy Athletic v Machno United, Llanfairfechan Town v Abergele, Llysfaen v Bro Cernyw, Y Glannau v Llansannan.
Premier Division: Rhuddlan Town v Rhos United.
Division One: Henllan v Denbigh Development.

Cartrefi Cymunedol Gwynedd League (2pm unless stated)
Bro Goronwy v Llannerchymedd, Llangoed v Ogwen Tigers,
Bob Owen Memorial Trophy round one (1.30 pm): Bangor 1876 v Llanystumdwy, Glantraeth v Bontnewydd, Menai Bridge Tigers v Talysarn Celts, Trearddur Bay United v Bethesda Athletic.

Top Mark Uniforms North East Wales League (2 pm)
Acton v Chirk Town, Bradley Park v Bellevue, Brymbo Victoria v Sychdyn, Mold Town United v Caerwys, Penyffordd Lions v Borras Park Albion.
NEWFA Veterans Cup round one (1.30 pm): Shotton Steel Vets v Rhyl FC Vets.

Lucas Oil Anglesey League (2 pm)
Bodorgan v Y Fali, Llanfairpwll v Holyhead Town Res.
Bwlch Car Boot Trophy round one (1.30 pm): Pentraeth Res v Mountain Rangers.

Sunday, November 17

North Wales Women’s Football League (1 pm)
Division One: Northop Hall v Corwen
Division Two: Mountain Rangers v Amlwch Town, Pwllheli v Holywell.

FAW Women’s Cup round two north (2 pm)
Denbigh Town v Connah’s Quay Nomads, Llandudno v Llanfair United, Rhyl v Bethel.

%d bloggers like this:
Skip to toolbar