North Wales football results – Saturday, November 9
Connah’s Quay Nomads celebrate another goal at Barry. Picture: Nik Mesney, NCM Media

Saturday, November 9

Cymru Premier

Airbus 1 Penybont 2, Barry Town United 0 Connah’s Quay Nomads 4, Cefn Druids P Cardiff Met P, The New Saints P Carmarthen Town P.

Cymru North

Corwen P Llangefni Town P.

Welsh Cup round two

Bangor 1876 0 Ruthin Town 2, Bangor City 0 Prestatyn Town 3, Greenfield 1 Flint Town United 3, Holyhead Hotspur 0 Buckley Town 3, Llandudno 4 Llanfair United 1, Llannefydd 1 Guilsfield 5, Mold Alexandra 8 Llanrug United 1, Nantlle Vale 0 Colwyn Bay 1, Porthmadog 4 Gresford Athletic 1, Rhyl 3 FC Queen’s Park 0.

Lock Stock Welsh Alliance League

Division One: Blaenau Amateurs 5 Llandyrnog Utd 2, Denbigh Town 5 Llanberis 0, Mynydd Llandegai 1 St Asaph City 0, Penrhyndeudraeth 3 Bodedern Athletic 2, Prestatyn Sports 1 Llanrwst Utd 3.


Division Two: Gwalchmai P Llandudno Amateurs P, Holyhead Town 0 Barmouth & Dyffryn 2, Llandudno Junction 3 Amlwch Town 1, Pentraeth 2 Mochdre Sports 2.


Reserves Division: Colwyn Bay 7 Penmaenmawr Phoenix 3, Llanberis L Nantlle Vale L, Llanrwst Utd 2 Pwllheli 0, St Asaph City P Llangefni Town P.


Lock Stock Fireworks Challenge Cup round two: Llanrug Utd 1 Denbigh Town 2.


Take Stock Van Hire Challenge Cup round two: Penmaenmawr Phoenix 0 Aberffraw 1, Pwllheli 3 Kinmel Bay 1, Y Felinheli 5 Gaerwen 0.

Guy Walmsley Welsh National League

Premier Division: Chirk AAA P Holywell Town P, Llanuwchllyn P Penycae P, Plas Madoc P Llay Welfare P, Rhostyllen P Brickfield Rangers P, Rhydymwyn P Brymbo P.


Division One: Hawarden Rangers P Llangollen Town P, Johnstown YFC P Halkyn & Flint Mountain P, Mynydd Isa Spartans P Lex XI P, New Brighton Villa P Overton Recreation P, Rhosllanerchrugog P Coedpoeth United P.


Reserves Division: Brickfield Rangers P Corwen P, Castell Alun Colts P Hawarden Rangers P, Holywell Town P Cefn Druids P, Llay Welfare P Gresford Athletic P, Penycae P Buckley Town P, Rhos Aelwyd P Ruthin Town P.


Reserves & Colts League Cup: Llay Welfare 6 Johnstown YFC 2.


Reserves & Colts Division: Bala Town 2 Saltney Town 5, Brymbo P Ruthin Town DS P, Cefn Albion P Airbus UK Development P, Connah’s Quay Nomads 5 Cefn Mawr Rangers 1, Llangollen Town P Mynydd Isa Spartans P, Overton Recreation 4 Rhydymwyn 3.

Cartrefi Cymunedol Gwynedd League

Bethesda Athletic 1 Bontnewydd 5, Bro Goronwy 3 Caergybi 1, Llanystumdwy 5 Glantraeth 1, Ogwen Tigers 1 Llangoed 5, Trearddur Bay Bulls 2 Nefyn United 2, Waunfawr 2 Menai Bridge Tigers 3.

Salisbury and Co (St Asaph) Vale of Clwyd and Conwy League

Premier Division: Bro Cernyw 6 Llanelwy Athletic 4, CPD Llansannan 3 Abergele 3, Llandudno Athletic P Cerrigydrudion P, Meliden P Y Glannau P, Rhuddlan Town P Llanfairfechan Town P.


Division One: Betws-y-Coed 1 Llysfaen 3, Denbigh Development P NFA P, Llandudno Amateurs Reserves 1 Penrhyn Bay Dragons 2, Llanfairfechan Reserves 7 Machno United 2, Rhyl All Stars P Henllan P.

Top Mark Uniforms North East Wales League

Brymbo Victoria P Penyffordd Lions P, CPD Sychdyn 8 Bellevue 1, Caerwys 0 Acton 2, Chirk Town P Bradley Park P, Mold Town United P Borras Park Albion P.


Veterans Premier Division: FC Nomads Vets 3 Point of Ayr Vets 3.

Lucas Oil Anglesey League

Cefni 1 Y Fali 0, Llanfairpwll 2 Bodorgan 0, Mountain Rangers P Arriva P, Pentraeth Res P Holyhead Hotspur Res P.

%d bloggers like this:
Skip to toolbar