Skip to toolbar

Weekend North Wales football fixtures (Oct 25-27)

Friday, October 25

Cymru Premier League (7.45 pm)
Aberystwyth Town v Connah’s Quay Nomads, Newtown v Cardiff Met University, The New Saints v Bala Town.

Welsh Alliance League (7.30 pm)
Reserves Division: Bangor City v Llanrwst United, Llangefni Town v Denbigh Town, Porthmadog v Llanberis.

Welsh National League (Wrexham Area – 7.30 pm)
Reserves Division: Buckley Town v Hawarden Rangers, Holywell Town v Mold Alexandra.

Anglesey League (7 pm)
Arriva Bangor P Holyhead Hotspur Res P, Cemaes Bay v Llanfairpwll.

Saturday, October 26

Cymru Premier League (2.30 pm)
Barry Town United v Airbus UK Broughton, Caernarfon Town v Carmarthen Town.

Cymru North (2.30 pm)
Corwen v Buckley Town, Gresford Athletic v Conwy Borough, Llanrhaeadr-ym-Mochnant v Llandudno, Penrhyncoch v Bangor City, Rhyl v Colwyn Bay, Ruthin Town v Llangefni Town.

Welsh Alliance League (2.30 pm)
Division One: Blaenau Amateurs v St Asaph City, Bodedern Athletic v Llandudno Albion, Llandyrnog United v Prestatyn Sports, Mynydd Llandegai v Glan Conwy.
Division Two: Mochdre Sports v Pwllheli, Penmaenmawr Phoenix v Amlwch Town, Pentraeth v Gwalchmai.
Reserves Division: Pwllheli v Penmaenmawr Phoenix, St Asaph City v Nantlle Vale.

Welsh National League (Wrexham Area – 2.30 pm)
Premier Division: Cefn Albion v Rhydymwyn, Chirk AAA v Castell Alun Colts, Plas Madoc v Penycae.
Division One: Halkyn & Flint Mountain v Johnstown YFC, Hawarden Rangers v Rhosllanerchrugog, Overton Recreation v Llangollen Town.
Reserves Division: Brickfield Rangers v Llay Welfare, Castell Alun Colts v Ruthin Town, FC Queen’s Park v Corwen (2 pm), Penycae v Cefn Druids, Rhos Aelwyd v Gresford Athletic.
Reserves & Colts Division: Bala Town v Connah’s Quay Nomads, Coedpoeth United v Cefn Albion, Johnstown YFC v Saltney Town, Llangollen Town v Ruthin Town FC DS, Rhydymwyn v Llay Welfare.

Welsh Cup round one (2 pm)
Llanberis v Porthmadog, Llanrug United v Aberffraw, Mynydd Isa Spartans v Llanfair United.

FAW Trophy round three (2 pm)
Brymbo v Holywell Town, Denbigh Town v FC Queen’s Park, Gaerwen v Brickfield Rangers, Greenfield v Cefn Mawr Rangers, Lex XI v Menai Bridge Tigers, Llandudno Junction v Barmouth & Dyffryn United, Llanrwst United v Bangor 1876, Llay Welfare v Llandudno Athletic, Mold Alexandra v New Brighton Villa, Nantlle Vale v Coedpoeth United, Nefyn United v CPD Llannefydd, Penrhyndeudraeth v Holyhead Hotspur, Rhostyllen v Rhos Aelwyd.

Gwynedd League (2 pm unless stated)
Bethesda Athletic v Llangoed, Glantraeth v Llannerchymedd, Llanystumdwy v Ogwen Tigers (2.30 pm), Talysarn Celts v Bro Goronwy, Trearddur Bay Bulls v Caergybi.

Vale of Clwyd and Conwy League
Premier Division (2 pm): Abergele v Rhos United, Y Glannau v Cerrigydrudion.
Division One (2 pm): Betws-y-Coed v NFA, Llandudno Amateurs Res v Denbigh Development, Rhyl All Stars v Llanfairfechan Town Res.
President’s Cup round one (1.30 pm): Bro Cernyw v Penrhyn Bay Dragons.
Premier Cup round one (1.30 pm): Llansannan v Rhuddlan Town, Llanfairfechan Town v Llanelwy Athletic.
REM Jones Cup round one (1.30 pm): Llysfaen v Henllan.

North East Wales League (2 pm)
Borras Park Albion v Caerwys, Brymbo Victoria v Mold Town United, CPD Sychdyn v Chirk Town, Penyffordd Lions v Bradley Park.
NEWFA Veterans Cup round one (1.30 pm): Connah’s Quay Nomads v Lex XI.

Anglesey League (2 pm)
Bodorgan v Llandegfan, Mountain Rangers v Pentraeth Res, Holyhead Town Res v Y Fali.

Sunday, October 27

Cymru Premier League (2.30 pm)
Penybont v Cefn Druids

North Wales Women’s League (1 pm unless stated)
Division One: Rhyl v Denbigh Town.
Division Two: Caernarfon Town v Connah’s Quay Nomads, Llanberis v NFA (1.30 pm), Mountain Rangers v Amlwch Town, Penrhyn Bay v Holywell Town.

FAW Women’s Cup round one (2 pm)

Corwen v Llandudno

Copyright Dave Jones © All rights reserved. CoverNews by AF themes.
%d bloggers like this: