Weekend North Wales football results (Oct 4-6)
Nathan Williams (stripes) scored twice for Holywell Town Reserves in their 3-0 Reserves Division League Cup victory over Hawarden Rangers Reserves. Iwan Rogers also netted for the Wellmen. Picture: Lee Douglas

Sunday, October 6

Welsh Premier Women’s League
Llandudno 0 Swansea City 3

North Wales Women’s League
Division One: Bethel 7 Corwen 2, Rhyl 1 Llanfair 2, Wrexham 0 Airbus 6.
Division Two: Amlwch Town 3 Connah’s Quay Nomads 3, Penrhyn Bay 3 Mountain Rangers 5, Pwllheli 4 NFA 3.

Saturday, October 5

JD Cymru Premier
Airbus UK 1 Cardiff Met 1, Caernarfon Town 1 The New Saints 0 (Fri), Carmarthen Town 1 Connah’s Quay Nomads 2, Cefn Druids 0 Bala Town 3, Newtown 2 Barry Town United 3, Penybont 1 Aberystwyth Town 1 (Fri).

JD Cymru North
Bangor City 3 Llanrhaeadr-ym-Mochnant 2, Buckley Town 2 Llanfair United 1, Colwyn Bay 4 Guilsfield 1, Conwy Borough 3 Penrhyncoch 0, Flint Town United 2 Prestatyn Town 3, Llangefni Town 2 Llandudno 0 (Fri), Porthmadog 2 Ruthin Town 0, Rhyl 4 Corwen 0.

Lock Stock Welsh Alliance
Lock Stock Cookson Challenge Cup round one: Bodedern Athletic 2 Prestatyn Sports 1, Glan Conwy 1 Llanberis 1 (aet – Llanberis won 5-3 on pens), Greenfield 1 St Asaph City 0, Holyhead Hotspur 5 Llanrwst Utd 4, Llandudno Albion 1 Blaenau Amateurs 2 (aet), Llanrug Utd 5 Llandyrnog Utd 0, Mynydd Llandegai 0 Nantlle Vale 1, Penrhyndeudraeth 1 Denbigh Town 2.
Division Two: Aberffraw 0 Pwllheli 4, Amlwch Town 3 Llandudno Amateurs 4, Gaerwen 1 Pentraeth 0, Gwalchmai 3 Holyhead Town 1, Llandudno Junction P Penmaenmawr Phoenix P, Llannefydd 3 Y Felinheli 4, Mochdre Sports 3 Barmouth & Dyffryn 3.
Reserves Division: Llanberis 5 Llangefni Town 3, Pwllheli 0 Llanrug United 5.
Lock Stock Fireworks Challenge Cup round one: Nantlle Vale 4 Kinmel Bay 3.

Welsh Cup qualifying round two
Cefn Mawr Rangers 1 FC Queen’s Park 4.

Guy Walmsley Welsh National League
Premier Division League Cup: Brickfield Rangers 2 Rhostyllen 3, Mold Alexandra 7 Castell AC 0, Rhos Aelwyd 0 Llay Welfare 3, Rhydymwyn 2 Cefn Albion 3, Saltney Town 4 Llanuwchllyn 3.
Premier Division: Penycae 3 Brymbo 4.
Division One League Cup: Hawarden Rangers 2 Overton 1, Mynydd Isa Spartans 1 Johnstown YFC 0, New Brighton Villa 3 Lex XI 3.
Division One: Rhosllanerchrugog 1 Halkyn & Flint Mountain 0.
Reserves Division League Cup: Castell AC 0 Queen’s Park 10, Cefn Druids 2 Mold Alexandra 4, Holywell Town 3 Hawarden Rangers 0.
Reserves Division: Llay Welfare 2 Rhos Aelwyd 3, Ruthin Town P Penycae P.
Reserves & Colts League Cup: Bala Town 0 Connah’s Quay Nomads 3, Cefn Mawr Rangers 3 Airbus UK 2.
Reserves & Colts Division: Brymbo 7 Overton Recreation 0, Coedpoeth Utd 1 Saltney Town 6, Johnstown YFC 0 Mynydd Isa Spartans 15, Llangollen Town 1 Rhydymwyn 5, Ruthin Town 3 Cefn Albion 1.

Salisbury and Co (St Asaph) Vale of Clwyd and Conwy League
Premier Division: Cerrigydrudion 3 Rhos United 0, Llanfairfechan Town 3 Meliden 0.
Division One: Denbigh Development 2 Henllan 2, Llysfaen 14 Rhyl All Stars 1, NFA 7 Llanfairfechan Town Reserves 3.

Top Mark Uniforms North East Wales League
Acton 2 Borras Park Albion 3, Caerwys 1 Brymbo Victoria 3, CPD Sychdyn 2 Penyffordd Lions 3, Mold Town United 17 Bellevue 1.
Veterans Premier Division: Caerwys Vets 6 Point of Ayr Vets 3, Connah’s Quay Nomads Vets 3 FC Nomads Vets 3.
Veterans Division One: Holt & Farndon Vets 3 Hawarden Rangers Vets 1.

Lucas Oil Anglesey League
Mountain Rangers 9 Llandegfan 1.

%d bloggers like this:
Skip to toolbar