North Wales football fixtures (Sep 20-22)

Friday, September 20

JD Cymru Premier (7.45 pm unless stated)
Aberystwyth Town v Caernarfon Town, Newtown v Connah’s Quay Nomads (8 pm).

Lock Stock Welsh Alliance (7.30 pm unless stated)
Division One: Llandudno Albion v Nantlle Vale (8 pm).
Reserves Division: Denbigh Town v Penmaenmawr Phoenix, Prestatyn Town v Bangor City.

Guy Walmsley Welsh National League (7.30 pm)
Reserves Division: Holywell Town v Llay Welfare.

Lucas Oil Anglesey League (7pm)
Lucas Oil Dargie Cup first round: Arriva Bangor v Bodorgan.

Saturday, September 21

JD Cymru Premier (2.30 pm)
Bala Town v Cardiff Met, Carmarthen Town v The New Saints, Penybont v Airbus UK Broughton.

JD Cymru North (2.30 pm)
Bangor City v Llandudno, Buckley Town v Llanrhaeadr, Colwyn Bay v Llanfair United, Conwy Borough v Ruthin Town, Flint Town United v Llangefni Town, Gresford Athletic v Guilsfield, Porthmadog v Prestatyn Town, Rhyl v Penrhyncoch.

Lock Stock Welsh Alliance (2.30 pm)
Division One: Bodedern Athletic v Denbigh Town, Glan Conwy v St Asaph City, Holyhead Hotspur v Blaenau Amateurs, Llanberis v Mynydd Llandegai, Llanrug United v Prestatyn Sports, Llanrwst United v Greenfield, Penrhyndeudraeth v Llandyrnog Utd.
Division Two: Aberffraw v Pentraeth, Amlwch Town v Barmouth & Dyffryn, Gwalchmai v Llannefydd, Holyhead Town v Pwllheli, Mochdre Sports v Kinmel Bay, Penmaenmawr Phoenix v Gaerwen.
Reserves Division: Kinmel Bay v Porthmadog, Nantlle Vale v Colwyn Bay, Pwllheli v Llanrwst Utd, St Asaph City v Llanberis.

Guy Walmsley Welsh National League (2.30 pm)
Premier Division: Brickfield Rangers v Holywell Town, Cefn Albion v Saltney Town, Chirk AAA v Queen’s Park, Llanuwchllyn v Brymbo, Llay Welfare v Rhostyllen, Penycae v Castell AC, Rhos Aelwyd v Mold Alexandra.
Division One: Coedpoeth United v Rhosllanerchrugog, Halkyn & Flint Mountain v New Brighton Villa, Johnstown YFC v Hawarden Rangers, Llangollen Town v Lex XI, Overton v Mynydd Isa Spartans.
Reserves Division: Castell AC v Cefn Druids, Corwen v Rhos Aelwyd, Hawarden Rangers v Buckley Town, Mold Alexandra v Penycae, Queen’s Park v Brickfield Rangers, Ruthin Town v Gresford Athletic.
Reserves & Colts Division: Airbus UK v Johnstown YFC, Brymbo v Cefn Albion, Cefn Mawr Rangers v Llay Welfare Colts, Connah’s Quay Nomads v Rhydymwyn, Mynydd Isa Spartans v Overton, Ruthin Town v Coedpoeth Utd, Saltney Town v Bala Town.

Salisbury and Co (St Asaph) Vale of Clwyd and Conwy League (2.30 pm)
Premier Division: CPD Llansannan v Meliden, CPD Y Glannau v CPD Bro Cernyw, Cerrigydrudion v Rhuddlan Town, Llanelwy Athletic v Abergele, Rhos United v Llanfairfechan Town.
Division One: Henllan v Llandudno Amateurs Reserves, Llanfairfechan Reserves v Denbigh Development, Machno United v Rhyl All Stars, NFA (North Football Association) v Betws-y-Coed, Penrhyn Bay Dragons v Llysfaen.

Cartrefi Cymunedol Gwynedd League (2.30 pm)
Bontnewydd v Llanystumdwy, Glantraeth P Llannerchymedd P, Menai Bridge Tigers v Ogwen Tigers, Nefyn United v Llangoed, Talysarn Celts v Bangor 1876, Trearddur Bay Bulls P Caergybi P, Waunfawr v Bro Goronwy.

Top Mark Uniforms North East Wales League (2 pm unless stated)
Acton v Bellevue, CPD Sychdyn v Brymbo Victoria, Chirk Town v Bradley Park.
Top Mark Uniforms Premier Cup preliminary round (1.30 pm): Caerwys v Mold Town United, Penyffordd Lions v Borras Park Albion.
Veterans Premier Division: Point of Ayr v Ruthin Town, Shotton Steel v FC Nomads.

Lucas Oil Anglesey League (2.30 pm unless stated)
CPD Cefni v Llanfairpwll, Mountain Rangers v Holyhead Town Reserves.
Lucas Oil Dargie Cup first round (2 pm): Llandegfan v Cemaes Bay, Pentraeth Res v Holyhead Hotspur Res.

Sunday, September 22

JD Cymru Premier (2.30 pm)
Barry Town United v Cefn Druids.

Top Mark Uniforms North East Wales League (2 pm)
Veterans Premier Division: Buckley Town v Caerwys, Rhyl v Connah’s Quay Nomads.
Veterans Division One: Brickfield Rangers v Hawarden Rangers, Denbigh Wanderers v Lex XI, Mynydd Isa Spartans v Penmaenmawr Phoenix.

Welsh Premier Women’s League (2 pm)
Cardiff City FC Women v Llandudno.

North Wales Women’s League (1.30 pm)
NEWFA Cup round one: Bethel v NFA, Penrhyn Bay v Airbus.

%d bloggers like this:
Skip to toolbar