All the weekend North Wales football fixtures

Friday, August 16

JD Cymru Premier League (7.45 pm unless stated)

Aberystwyth Town v Carmarthen Town, Airbus UK Broughton v Bala Town, Newtown v Cefn Druids, Penybont v Barry Town United (8 pm).

JD Cymru North (7.45 pm)

Prestatyn Town v Guilsfield.

Lock Stock Welsh Alliance League (6.30 pm unless stated)

Division One (8 pm): Llandudno Albion v St Asaph City.

Reserves Division: Denbigh Town v Llanrwst United (7.30 pm), Kinmel Bay v Prestatyn Town, Llanrug Utd v Llanberis, Nantlle Vale v Llangefni Town, Penmaenmawr Phoenix v Colwyn Bay, Pwllheli v Porthmadog.

Guy Walmsley Welsh National (Wrexham Area) League (6.30 pm unless stated)

Premier Division: Llay Welfare v Castell Alun Colts.

Reserves Division: Corwen v Penycae

Reserves and Colts Division (7 pm): Rhydymwyn v Brymbo.

Cartrefi Cymunedol Gwynedd League (6.30 pm)

Llannerchymedd v Bontnewydd.

Lucas Oil Anglesey League (7pm)

Arriva Bangor v Mountain Rangers, Cemaes Bay v Holyhead Hotspur Reserves, Holyhead Town Res v Pentraeth Res.

Saturday, August 17

JD Cymru Premier League (2.30 pm)

Connah’s Quay Nomads v Cardiff Metropolitan.

JD Cymru North (2.30 pm)

Bangor City P Colwyn Bay P, Flint Town United v Rhyl, Llandudno v Corwen, Llanfair United v Ruthin Town, Llangefni Town v Gresford Athletic, Llanrhaeadr v Penrhyncoch, Porthmadog v Conwy Borough.

Lock Stock Welsh Alliance League (2.30 pm)

Division One: Blaenau Amateurs v Mynydd Llandegai, Denbigh Town v Llanrug Utd, Glan Conwy v Bodedern Athletic, Llanberis v Prestatyn Sports, Nantlle Vale v Greenfield, Penrhyndeudraeth v Llanrwst Utd. 

Division Two: Gaerwen v Kinmel Bay, Holyhead Town v Mochdre Sports, Llandudno Junction v Barmouth & Dyffryn, Llannefydd v Aberffraw, Penmaenmawr Phoenix v Llandudno Amateurs, Pwllheli v Gwalchmai, Y Felinheli v Amlwch Town.

Guy Walmsley Welsh National (Wrexham Area) League (2.30 pm)

Premier Division: Brickfield Rangers v Saltney Town, Brymbo v Cefn Albion, Rhydymwyn v Queen’s Park, Penycae v Rhos Aelwyd, Plas Madoc v Llanuwchllyn, Rhostyllen v Chirk AAA.

Division One: Coedpoeth United v New Brighton Villa, Halkyn & Flint Mountain v Lex XI, Johnstown YFC v Cefn Mawr Rangers, Mynydd Isa Spartans v Llangollen Town, Overton v Hawarden Rangers.

Reserves Division: Buckley Town v Llay Welfare, Castell AC v Gresford Athletic, Cefn Druids v Brickfield Rangers, Hawarden Rangers v Queen’s Park, Mold Alexandra v Ruthin Town, Rhos Aelwyd v Holywell Town.

Reserves & Colts Division: Airbus UK v Mynydd Isa Spartans, Bala Town v Overton, Cefn Albion v Connah’s Quay Nomads, Coedpoeth Utd v Cefn Mawr Rangers, Llangollen Town v Llay Welfare Colts, Saltney Town v Johnstown YFC.

Salisbury and Co (St Asaph) Vale of Clwyd and Conwy League (2.30 pm)

Premier Division: Abergele v Llandudno Athletic, CPD Y Glannau v Llanfairfechan Town, Llanelwy Athletic v CPD Llansannan, Rhos United v CPD Bro Cernyw, Rhuddlan Town v Meliden.

Division One: Llanfairfechan Reserves v Henllan.

Cartrefi Cymunedol Gwynedd League (2.30 pm)

Glantraeth v Llanystumdwy, Talysarn Celts v Bethesda Athletic, Trearddur Bay Bulls v Menai Bridge Tigers.

Top Mark Uniforms North East Wales League (2.30 pm)

Borras Park Albion v Mold Town United, Bradley Park v Penyffordd Lions, Brymbo Victoria v Bellevue.

Lucas Oil Anglesey League (2.30 pm)

Bodorgan v Llanfairpwll, Cefni v Y Fali. 

FAW Trophy round one (2.30 pm)

Bangor 1876 v Sychdyn, Bro Goronwy v Chirk Town, Caerwys v Nefyn United, Llangoed v Acton, Pentraeth v Waunfawr.

Sunday, August 18

JD Cymru Premier League (2.30pm)

The New Saints v Caernarfon Town.

Top Mark Uniforms North East Wales League (2 pm)

Veterans Premier Division: Ruthin Town Vets v Connah’s Quay Nomads Vets.

Veterans Division One: Brickfield Rangers Vets v Holt and Farndon Vets.

%d bloggers like this:
Skip to toolbar