Skip to toolbar

The big kick-off – North Wales football weekend fixtures

Friday, August 9

Nathaniel MG Cars League Cup second round (7.45 pm)
Bala Town v Gresford Athletic

Welsh Alliance League (7.45 pm)
Division Two: Llandudno Amateurs v Gwalchmai

Welsh National (Wrexham Area) League (6.30pm unless stated)
Premier Division: Chirk AAA v Penycae, Mold Alexandra v Llay Welfare (7.30 pm).
Reserves Division: Corwen v Cefn Druids, Holywell Town v Gresford Athletic (7.30 pm), Llay Welfare v Castell AC.

Anglesey League (7 pm)
Cemaes Bay v Y Fali.

Saturday, August 10

Nathaniel MG Cars League Cup second round (2.30 pm)
Airbus UK Broughton v Llanfair United , Cefn Druids v Prestatyn Town, Corwen v Caernarfon Town (at Maes Tegid, Bala). Flint Town United v Porthmadog, Guilsfield v Llandudno

Welsh Alliance League (2.30 pm)
Division One: Denbigh Town v Mynydd Llandegai, Greenfield v Bodedern Athletic, Llanberis v Glan Conwy, Llandudno Albion v Penrhyndeudraeth, Nantlle Vale v St Asaph City, Prestatyn Sports v Holyhead Hotspur.
Division Two: Amlwch Town v Kinmel Bay, Gaerwen v Y Felinheli, Llandudno Junction v Pentraeth, Llannefydd v Barmouth & Dyffryn, Penmaenmawr Phoenix v Holyhead Town, Pwllheli v Aberffraw.

Welsh National (Wrexham Area) League (2.30 pm)
Premier Division: Brickfield Rangers v Cefn Albion, Castell AC v Brymbo, Llanuwchllyn v Rhos Aelwyd, Queen’s Park v Plas Madoc, Saltney Town v Rhostyllen.
Reserves Division: Hawarden Rangers v Ruthin Town, Mold Alexandra v Buckley Town, Penycae v Queen’s Park, Rhos Aelwyd v Brickfield Rangers.
Reserves & Colts Division: Brymbo v Bala Town, Cefn Mawr Rangers v Airbus UK, Connah’s Quay Nomads v Llangollen Town, Johnstown YFC v Ruthin Town, Mynydd Isa Spartans v Coedpoeth Utd, Overton v Saltney Town, Rhydymwyn v Cefn Albion.

Gwynedd League (2.30 pm)
Bro Goronwy v Llanystumdwy, Glantraeth v Trearddur Bay Bulls, Llangoed v Caergybi, Menai Bridge Tigers v Waunfawr, Nefyn United v Bethesda Athletic, Ogwen Tigers v Bangor 1876.

North East Wales League (2.30 pm unless stated)
Bellevue v Chirk Town, Borras Park Albion v Bradley Park, CPD Sychdyn v Acton (12pm), Caerwys v Penyffordd Lions, Mold Town United v Brymbo Victoria.

Anglesey League (2.30 pm)
Arriva Bangor v Llandegfan, Holyhead Town Res v Mountain Rangers, Llanfairpwll v Holyhead Hotspur Res, Pentraeth Res v Bodorgan Juniors.

You may have missed

Copyright Dave Jones © All rights reserved. CoverNews by AF themes.
%d bloggers like this: